Закон про мову не обмежує прав національних меншин та іноземців, – Княжицький

0
303
Синютка та Княжицький передали до львівської лікарні апарат ШВЛ від Фонду Порошенка

Закон про українську мов жодним чином не обмежує права представників національних меншин чи носіїв іноземної мови. 

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький, пише Kulemet.

“Очевидно, стаття, яка вступила в силу зараз, вона жодним чином не обмежує жодних прав національних меншин, жодних прав взагалі носіїв будь-яких інших мов”, – підкреслив нардеп.

Він наголосив, що нічого не забороняє перейти на іншу мову обслуговування за спільної згоди.

“Тому що, якщо ви зайдете в магазин і з вами привітаються українською мовою, а продавець повинен це зробити, або сказати перших декілька фраз українською, і ви висловите бажання спілкуватися іншою, а продавець буде володіти цією іншою мовою, то ви, звичайно, можете спокійно говорити іншою мовою: англійською, польською, угорською, будь-якою іншою, якою володієте ви і продавець”,- додав Княжицький.

“Тому, очевидно, всі ці претензії до закону, зокрема до цієї статті, стосуються лише претензій до українців і за їхнє право існувати, і говорити своєю мовою, а не за приниження когось, тому що жодного приниження немає”, – зауважив народний обранець.

“Навпаки, українців принижували століттями, забороняючи говорити своєю мовою і проводячи політику русифікації, деукраїнізації, і, в принципі, принижуючи в будь-який спосіб цю націю, яка, на жаль, була частиною великої російської колонії”, – додав представник “Європейської Солідарності.”


Leave a Reply