У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів

0
530
У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів. Із такими вимогами перевізники долучились до Всеукраїнського пікету.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Таксисти хочуть, аби компанії підвищили мінімальні тарифи на перевезення та зменшили розмір комісії за свої послуги.

О 9 ранку водії таксі зібралися біля стадіону “Арена Львів”. За словами організатора акції Сергія Кіяєва, протест підтримали понад 150 людей.

До пікету долучились три служби таксі – агрегаторів. Тобто тих перевізників, які використовують платформи на яких водії шукають клієнтів.

Взяв участь у акції таксист Олександр Голячук.

У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів
У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів
У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів
У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів
У Львові водії таксі вимагають підняття тарифів

“Я придбав авто Volkswagen Caravelle Т4 4 роки тому в Прибалтиці. Ці номери мені обійшлись в три з половиною тисячі доларів, український логотип. Наприклад, коли я його купляв на німецькій реєстрації, він коштував орієнтовно дві з половиною тисячі євро. На сьогодні ринкова вартість цієї машини близько 8 тисяч доларів. Працюючи в таксі, я не можу заробити дану суму”, — каже таксисти Олександр Голячук.

А для мами двох дітей Наталії таксування – постійна робота уже впродовж 7 років. Жінка каже, що на день має в середньому 15 замовлень. Та додає, що зараз заощадити важко.

“Якщо 7 років тому ця робота дозволяла відкладати певну частину грошей, щоб оновити авто, тому що воно все-одно старіє, зараз такої можливості немає. Тобто з часом, якщо нічого не зміниться,ми прийдемо до того, що будуть їздити старі машини.10 тис грн. зарплати це в кращому випадку, при 12-14 годин роботи – це дуже мало”, — каже таксистка Наталія Білошапкіна.

Чому поїздки є невигідними, розповідає співорганізатор акції протесту Сергій Кіяєв.

“Середня поїздка 100 грн, на відстані приблизно 10 км, з тих 100 грн середня комісія на сьогодні 20-23%, віднімаємо, тобто це виходить 78-80 грн. З тих 80 грн водій повинен відкласти на паливо, на сьогодні середня ціна 35 грн. Ще 50 грн водій повинен відкласти на амортизацію автомобіля”, — каже співорганізатор акції Сергій Кіяєв.

Зараз мінімальна вартість виклику 35 грн, працівники таксі хочуть аби тариф збільшили хоча би до 50 грн. А комісія компанії зменшилась із 23% до 15 %. Зі своїми вимогами декілька водіїв приїхали в офіс компанії. Однак з офісу ніхто не вийшов.

Представники фірми вийшли на зв’язок із кореспондентами Суспільного.

“Ми будемо йти на зустріч, ми будемо у деяких містах підвищувати тарифи, наприклад у Києві ми вже підвищили тарифи і суть цієї проблеми не в тому, що ми не хочемо підвищувати тарифи, а є конкуренція, є інші компанії і ви самі розумієте, що ми не можемо домовитись з іншими компаніями, є ринок і кожен встановлює свої ціни”, – каже операційний директор служби таксі Сергій Смусь.

Тарифи на перевезення важко встановити, бо не має загальної калькуляції, розповідає економіст Ростислав Слав’юк.

“Перше – всі автомобілі абсолютно різні, не може бути одної калькуляції, друге – абсолютно різні форми обслуговування. Якщо таксі є фірмою то воно собі рахує і платить зарплату. Якщо в нас сьогодні всі таксисти є вільно наймані люди, то це не нормально. Їм треба тоді міняти систему договорів з фірмою і має бути фірма, як представник цього перевізника. Якщо вони всі мають договір з тою фірмою, фони фактично одноосібники, то це зовсім інакша ситуація”, — каже доктор економічних наук Ростислав Слав’юк.

Залишити відповідь