У львівському Домі Франка відновили сад (ФОТО, ВІДЕО)

0
203

На території родинної садиби поета працівники музею та нащадки Івана Франка облаштували сад. Висадили кущі порічки, ліщину, яблуні та інші фруктові дерева. А також мальви — улюблені квіти Франка. Саме такі рослини, за спогадами дітей поета, росли на подвір’ї.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Адріана Галущак – правнучка Івана Франка. Вона першою посадила яблуню перед будинком свого прадіда. Жінка пригадує, як у дитинстві вона приходила у родинну садибу, яка сьогодні є меморіальним музеєм.

“Я знаю, що росло за будинком. Там були кущі, грушка і багато було порічок, малини. То я пам’ятаю з дитинства, коли приходили сюди з бабцею. Ягоди були надзвичайно смачними. В нас на подвір’ї теж були і порічки, і малина, але тут були особливо смачними”, — каже Адріана Галущак.

Ще один правнук Франка – Петро Галущак теж посадив кілька фруктових дерев. Розповідає, що з плодів робили різні настоянки та вина. Рецепти напоїв передають із покоління в покоління.

“Дуже приємно тут бувати, бо в тому саді я бував з раннього дитинства. То звідки я себе пам’ятаю, з віку 5-ти років, я сюди заходив. В першу чергу з бабцею дуже часто. Могло бути таке, що і два рази на тиждень. Порічки, смородина – це у нас з покоління в покоління передається. Ми вміємо робити вина окремі і порічкові, і суміші, і наливки”, — каже Петро Галущак.

Створення саду в музеї є ініціативою самих працівників. За словами директора “Дому Франка” Богдана Тихолоза, сад на території мав би допомогти відвідувачам краще зрозуміти побут родини Франка.

“Ми вирішили відтворити екопростір біля дому Франка, його садочок-райочок, який він сам насадив зі своєю родиною. Франко не тільки збудував дім, але й дуже хотів, щоб біля цього дому було б не менш добре, ніж у ньому і затишно. Тому посадив разом із своїми синами і донечкою, і дружиною плодові дерева: яблуні, вишні, різні кущі. Аґрус, порічки, малину, а також багато різноманітних квітів”, — каже Богдан Тихолоз.

На створення саду витратили близько 50 тисяч гривень.


Leave a Reply