На Яворівщині вшанували пам’ять Героя України Романа Сеника

0
605
На Яворівщині вшанували пам’ять Героя України Романа Сеника
На Яворівщині вшанували пам’ять Героя України Романа Сеника

У селі Наконечне ІІ,  відбулися пам’ятні заходи зі вшанування п’ятих роковин героїчної загибелі під час Революції гідності на Майдані у Києві Героя Небесної Сотні, Героя України Романа Сеника.

Про це інформує прес-служба БПП “Солідарність”.

Пом’янути Героя прийшли голова Яворівської райдержадміністрації Ігор Самардак, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх, керівник апарату Яворівської райдержадміністрації Зоряна Мірило, працівники підрозділів Яворівської райдержадміністрації, його рідні, друзі, бойові побратими та небайдужі односельчани ,прихильники БПП «Солідарність» та депутати.

Розпочався поминальний захід із заупокійної Служби Божої, яка відбулася в храмі Пресвятої Трійці с. Наконечне II, опісля богослужіння всі присутні скорботною ходою вирушили до цвинтаря, де відправили поминальну панахиду, поклали квіти та запалили свічки на могилі Героя України Романа Сеника.

Педагоги та учні Наконечнянської ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя України Романа Сеника у своїх віршах вшанували Романа Сеника, показали його героїзм і людину, яку потрібно наслідувати.

Романа Сеника було поранено 22 січня 2014 року біля стадіону «Динамо» на Грушевського, коли Роман стояв з прапором на передовій. Снайпер прострілив йому легеню та завдав важкого поранення в плече бронебійною кулею спеціального призначення. Роман переніс кілька операцій у Київській міській клінічній лікарні № 17, втратив багато крові, йому довелося ампутувати руку. Проте ушкодження виявилися занадто важкими, і вранці 25 січня 2014р. він помер у лікарні, не приходячи до тями.

Присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014 р. – посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності.

За свій героїзм він удостоєний медалі УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (червень 2015 р., посмертно).


Leave a Reply