На Львівщині знову запрацює санітарна авіація (ФОТО, ВІДЕО)

0
1064
До Львівської міської клінічної лікарні швидкої допомоги вертольотом доправили ще одну пацієнтку, фото ДСНС

На Львівщині з 1 жовтня відновлюють аеромедичну евакуацію. 1 жовтня на аеродром “Черляни” має прилетіти гвинтокрил Національної поліції, яким транспортуватимуть хворих у лікарні.

Про це повідомив керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько, пише Кулемет.

Розпочати чергування планують після прибуття борта. Фінансують цей проєкт із державного бюджету. До кінця цього року на нього виділили близько 15 мільйонів гривень.

“Ці гроші включають пальне, технічне обслуговування, оренду інфраструктурних об’єктів для розміщення бригад медичної допомоги, проживання пілотів, їхнє харчування, бо вони цілодобово на об’єктах перебувають і навчання медичних працівників”, — каже керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

Нагадаємо, проєкт із аеромедичної евакуації на Львівщині стартував у квітні цього року. Тоді транспортували людей гелікоптером надзвичайників. У червні гвинтокрил забрали на планове технічне обслуговування. Відтоді польоти припинилися.

Проєкт із аеромедичної евакуації охоплюватиме 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.

Пріоритет у допомозі надаватимуть хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.

Також аеромедичну евакуацію будуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.

Загалом в межах проєкту на Львівщині планують побудувати дев’ять вертолітних майданчиків. Їх побудують біля лікарень інтенсивного лікування.

Залишити відповідь