Львівська обласна рада прийняла звернення щодо ситуації на білорусько-польському кордоні

0
668
Львівська облрада зібралась на друге пленарне засідання, фото прес-служба облради

Львівська обласна рада прийняла звернення до президента та прем’єр-міністра України щодо ситуації на білорусько-польському кордоні.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

Депутати обласної ради стурбовані ситуацією, що склалася на білорусько-польському кордоні, яка залишається напруженою вже понад тиждень. «Сьогодні польські прикордонники заявляють про ймовірні спроби силового прориву кордону мігрантами. За інформацією польської сторони, частині мігрантів роздали інструменти та сльозогінний газ. Також зафіксовано прибуття чергової партії білоруських озброєних силовиків.

За таких обставин Україна не може відчувати себе в безпеці. Втіливши сценарій нападу на польський кордон, Росія може використати ситуацію для тиску на західні країни та перемовини з ними. Наслідки таких перемовин можуть бути вкрай небезпечними», – йдеться у зверненні.

Депутати вважають, що уже зараз мають бути запроваджені чіткі кроки та дії на випередження. А саме:
– ухвалити рішення про негайне укріплення білорусько-українського кордону, зокрема колючим дротом, як це зробили Польща та Литва. Відповідні кошти варто передбачити в Державному бюджеті України на наступний рік,
– розробити та ухвалити законопроєкт щодо запровадження мораторію на розміщення нелегальних мігрантів на території України до закінчення війни,
– держава повинна бути політично готова до того, що у тих областях, які межують з Білоруссю, у разі загострення міграційної кризи, слід негайно запровадити надзвичайний стан.

Залишити відповідь