Львівщина – лідер з тестування на ВІЛ в Україні

на базі Другого медичного об’єднання Львова успішно реалізували проект – навчання для лікарів первинної медичної ланки

0
150
Львівщина - лідер з тестування на ВІЛ в Україні

Представники різних медичних закладів Львова та області, громадських організацій та благодійних фондів синхронізували та аналізували показники виявлення та лікування інфікованих осіб за останні кілька років за спільним круглим столом.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Так, на базі Другого медичного об’єднання Львова успішно реалізували проект – навчання для лікарів первинної медичної ланки.

Тренінги-воркшопи охопили близько 600 лікарів. Сьогодні кожен лікар – промоутер кампанії з виявлення ВІЛ-інфекції, а скринінг епідемії – швидке тестування.

За підсумками півріччя, Львів та область – лідери з тестування на ВІЛ в Україні. 87,5% позитивних результатів на ВІЛ було виявлено саме при швидкому тестуванні.

«Проєкт довів, що це навчання було дуже корисним, бо збільшило охоплення населення тестуванням у Львові у 3,5 рази, а виявлення ВІЛ-інфекції – у 8 разів. Загальна ефективність тестування, порівняно з 2021 роком, зросла у 2,5 рази. Це сухі цифри, за якими стоять врятовані життя», – коментує Олена Павлишин, лікарка-інфекціоніст, керівниця Центру інтегрованих медико-соціальних послуг Другого медичного об’єднання Львова.

Деяким людям може помилково видатись, що ВІЛ-інфекцію світ поборов, бо в інформаційному полі ця тема з’являється не так часто. Але медики досі активно працюють над тим, щоб долати бар’єри обстеження пацієнтів, а виявлених інфікованих брати під медичний нагляд. Саме так можна допомогти жити повноцінно особам з позитивним статусом і знижувати показники смертності.

Оскільки клінічні симптоми з’являються через кілька років, людина дізнається про інфікування надто пізно. Тому сьогодні головне завдання медиків – вчасно виявити ВІЛ і розпочати підтримуючу терапію. Кампанії з навчання лікарів допомагають збільшувати кількість виявлених ВІЛ-позитивних завдяки заохоченню до тестування усіх без винятку пацієнтів та коректній комунікації з ними.

Помилково вважають, що таке інфікування трапляється виключно з людьми уразливих груп населення (споживачі інʼєкційних наркотиків; працівники комерційного сексу; чоловіки, які мають секс з чоловіками) – а це лише 25%. З 240 тис. про свій позитивний статус знає лише 150 тис. осіб.

Нагадуємо, що пройти швидке тестування можна у свого сімейного лікаря або конфіденційно у Центрі інтегрованих медико-соціальних послуг (вул. Лемківська, 28, каб.11, 1 поверх, графік: 09:00-15:00, контактний номер: 063 864 03 87).

Залишити відповідь