Журналістам розповіли про децентралізацію на Львівщині

0
1584

16 березня в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа» в Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся круглий «Бюджети об’єднаних територіальних громад Львівщини: джерела поповнення і статті витрат. Як вирішують фінансові проблеми ОТГ, у яких є дефіцит бюджету. Що буде з неспроможними громадами? Наслідки адміністративного об’єднання громад на Львівщині», організований Львівським прес-клубом. Участь у круглому столі взяли виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов, консультанти Офісу реформ у Львівському РВ АМУ Ярослава Пишник та Володимир Хрущак, голова Судововишнянської ОТГ Олег Станкевич, заступник голови Ходорівської ОТГ Ольга Мельник, журналісти зі сходу та центру України.

Василь Абаімов розповів представникам ЗМІ про Львівське регіональне відділення АМУ, участь АМУ в реформі децентралізації та загалом про те, як відбувається реформа децентралізації на Львівщині. Він відзначив, що наразі більшість громад в області сільські, а міста в силу різних обставин утворювати ОТГ не поспішають.

Олег Станкевич та Ольга Мельник розповіли про свої громади, про свої успіхи, а також проблеми, з якими вони стикаються. Щодо проблем, то це, зокрема, відставання законодавства, недосконалість законів про освіту, спроби держави перекласти на плечі ОМС фінансування деяких програм.

Щодо успіхів, то їх чимало. Так, як відзначив Олег Станкевич, торік він зміг залучити у свою громаду з різних джерел 30 мільйонів гривень, цього року, який лише почався, уже 10 мільйонів. Щодо Ходорівської ОТГ, то лише на культуру ця громада торік спрямувала 10 мільйонів гривень, цього року – 12 мільйонів. І в Судовій Вишні, і в Ходорові немає великих підприємств, і основні надходження до бюджету надходять від орендної плати за землю і ПДФО. Причому у Судововишнянській ОТГ за рахунок обліку землі надходження від земельного податку зросли удвічі.

Консультант з фінансових питань Офісу реформ у Львівському РВ АМУ Ярослава Пишник зазначила, шо фактичні надходження до загального фонду бюджетів ОТГ зросли за 3 роки удвічі-втричі. Значно зросли по громадах і надходження на одного мешканця, і ці показники є вищими від середніх по області. Отож час підтвердив економічну ефективність ОТГ.

Офіс реформ у Львівському РВ АМУ

Залишити відповідь