Зеленський не зовсім собі уявляє обсяг конституційних повноважень президента, – Медведєв

0
896

Кандидат в президенти Володимир Зеленський не зовсім собі уявляє обсяг конституційних повноважень президента України. 

Про це розповів речник виборчого штабу Петра Порошенка Олег Медведєв, пише Прямий.

“Президент фактично на вимогу активістів звільнив з посаду голову Херсонської ОДА. Хоча в матеріалах справи, наскільки нам відомо, немає жодних, навіть мінімальних доказів, навіть мінімальної прив’язки, яка б могла свідчити про те, що він якимось чином причетний до цього вбивства. Але суспільство і громадські активісти вважають, що для об’єктивності і неупередженості розслідування краще, щоб пан Гордєєв не займав ніяких посад, президент пішов назустріч і його звільнив.

Що стосується Свинарчука і Гладковського. Немає ніякого творчого польоту. Це вже жоване і пережоване питання. Можливо, така позиція Зеленського пов’язана з тим, що він не зовсім собі уявляє обсяг конституційних повноважень президента. Президент не може взяти Гладковського за шкирку і привести його до в’язниці. Те, що він міг зробити, він зробив”, – розповів Медведєв.

За його словами, президент особисто звернувся до НАБУ – до органу, в якого репутація абсолютно незалежного від президента.

“Була обрана апеляція. По-перше, воно підсудне НАБУ. По-друге, кудись би звернулися в інше місце, то сказали б, що це хочуть замилити, відволікти увагу. То він і звернувся до НАБУ. Які там дії робить процесуальні НАБУ, чи робить воно щось, чи є в них питання до пана Гладковського, про це треба питати в НАБУ”, – повідомив Медведєв.

Також він відзначив, що президент, щоб у Гладковського не було впливу на слідство, звільнив його з усіх посад.

“Більше того, знайшов на його місце людину, пана Кривоноса, який має бездоганну репутацію, користується довірою військових експертів, суспільства і так далі, і має свій план наведення порядку в “Укроборонпромі”, – додав він.

Також Медведєв додав, що президент ініціював і аудит “Укроборонпрому”, і перевірку всіх його контрактів, і розширення наглядової ради із залученням туди представників, українських партнерів, країн-членів НАТО, і погодився з пропозицією Кривоноса, щоб керівники всіх оборонних підприємств України пройшли перевірку на детекторі брехні.

“І, більше того, можливо, не дуже пристойно про це говорити, але в тій ситуації, яка склалася, про це говорити треба: сотні мільйонів гривень президент за 5 років витратив як благодійні витрати на підтримку армії, Збройних сил. І найближчим часом навіть ті гроші, які він виграв через свій позов до ВВС за поширення недостовірної інформації, теж будуть направлені на підтримку української армії. Більше президент в цій історії зробити не може нічого. Якби Зеленський вивчав повноваження президента… а все-таки не завадило б поцікавитись, якщо ти претендуєш на посаду, яка в тебе сфера відповідальності, які взагалі в тебе можливості, і знати, що президент – не цар, і навіть ставши президентом, ти можеш не все”, – додав Медведєв.

Залишити відповідь