З 1 червня Львів може залишитися без трамваїв та тролейбусів

0
1189
"Парад" трамваїв у центрі Львова

Працівники ЛКП «Львівелектротранс» заявили, що 1 червня трамваї і тролейбуси можуть не виїхати з депо. У коментарі 032.ua керівник незалежної профспілки «Львівелектротрансу» Наталя Калитовська пояснила, що причина в тому, що керівництво комунального підприємства незаконно відтермінувало підняття зарплати всім працівникам.

– З 16 квітня зарплата всіх працівників підприємства мала рахуватися за новими коефіцієнтами. Але керівництво «Львівелектротрансу» вирішило за рахунок зарплати водіїв погасити борги, бо виявляється, що наше комунальне підприємство має багатомільйонні заборгованості. А 27 квітня був виданий наказ директора підприємства на предмет відтермінування підняття зарплати до 1 вересня, – каже Наталія Калитовська.

За словами Калитовської, рівень заробітної плати на підприємстві є катастрофічно низький, а багато водіїв шукають можливість виїхати за кордон та працювати там. Місяць тому у Львові підвищили вартість проїзду у трамваях і тролейбусах до п’яти гривень. Тоді чиновники пояснювали це необхідністю, мовляв, потрібно підняти зарплату працівникам. Тож вартість квитка в електротранспорті стала такою ж, як і в маршрутках, до слова – найвищою в Україні. Однак працівники підприємства і далі працюють за ті ж самі гроші.

– Ми намагаємося домовитися з керівництвом, але кожну нараду зривають. Якщо справа так піде і далі, то 1 червня нам доведеться йти на кардинальні кроки. Працювати за такі копійки – просто нереально, – сказала Калитовська.

Львів’яни обурені – кажуть, що багато хто, особливо учні та студенти, купили місячні проїзні квитки, а тепер, у разі страйку електротранспортників, доведеться ще й витрачати кошти на маршрутки, пише Прес-центр.

«Оце так поворот для пасажирів: підвищення ціни і, як наслідок, відсутність транспорту!», «Водії масово звільняються,там дійсно з/п, як в двірника, а вимоги, як до космонавтів…», «Мене як пасажира то має хвилювати? Вони (ЛЕТ) хотіли більше грошей – нате, але везіть, не вмієте (не можете) – так і скажіть, дайте іншим людям можливість здійснювати перевезення», «Скоротити начальників! Україна успадкувала від совка систему управління, коли над одним працівником – три керівники!», – пишуть у соцмережах.

Leave a Reply