Як у Садового вирішили “зберегти хорошу міну при поганій грі”

0
6931

У мерії кажуть, що Львів обирає європейський формат тарифікації проїзду у громадському транспорті

Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

Як повідомляють у ЛКП «Львівелектротранс», Львів чи не єдине місто в Україні, яке рухається у напрямку європейської моделі формування вартості 30-тиденної багаторазової картки на проїзд в електротранспорті у співвідношенні з вартістю разового квитка. Після коригування тарифу до економічно обґрунтованого, 30-тиденна картка буде значно вигіднішою за придбання разових квитків. Якщо пасажир користується трамваєм чи тролейбусом хоча би 2 рази у будній день, то вартість поїздки буде дешевшою ніж 4 грн. Серед великих міст України це буде одна з найдешевших місячних карток.

«Такий підхід відповідає моделі формування тарифів у європейських містах. Був проведений аналіз вартості разових квитків та проїзних абонементів з точки зору кількості разових поїздок, яку вкладають у тариф. Цікаво, що європейські міста вкладають 17 – 40 разових поїздок. В містах України цей коефіцієнт знаходиться у межах 60-120 поїздок. Львів встановив вартість тарифу на рівні 32 поїздок, тобто якщо пасажир користується електротранспортом більше 32 разів на місяць, то йому буде вигідніше купляти місячну картку. Якщо рідше, то краще купляти разові квитки», – розповідає Андрій Білий, радник міського голови та заступник директора ЛКП «Львівелектротранс».

Також ЛКП «Львівелектротранс» працює над тим, щоб зменшити навантаження на водія.

«Основна функція водія громадського транспорту – це безпечне перевезення пасажирів за визначеним графіком руху. Ми робимо більш вигідним придбання місячної картки, відповідно менше пасажирів купуватимуть квитки у водія. Також ми плануємо встановити меншу вартість для разового квитка, який купуватимуть через QR-код», – додав Андрій Білий.


Leave a Reply