Як підлеглі Садового виступили проти Героїв Небесної Сотні

0
1256

У Львові відбулось громадське обговорення щодо облаштування громадського простору на Сихові біля Кіноцентру Довженка, зокрема — зустріч з головними архітекторами проекту. Сторони обговорили питання площі на Сихові та поділилися своїми думками — баченням її майбутнього вигляду. Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

«Позиція міста полягає в тому, щоб промодерувати правильно процеси, щоб почути людей та їхні думки. Два-три роки тому було проведено комплексне дослідження по урбаністичних проблемах Сихова. Від початку було закладання Сихова як великого мікрорайону. Ця площа розглядалася як головна площа цього району, місце громадського дозвілля. І це підтвердили автори генерального плану. Провівши це соціологічне дослідження, в тому числі було зрозуміло, яким шляхом рухатися: треба реконструйовувати площу як великий паблік-спейс.

Коли проводили конкурс, в нього входили громадські організації, і в тому числі сихівські. Вони дуже відповідально ставилися до формулювання завдання і відслідковували наскільки кожний проект відповідав тому завданню.

Як же має виглядати на нашу думку сама площа? Тут передусім мало б бути збереження зеленої зони, тобто це є площа пішохідна, яка є в однаковій дистанції, радіусі до найвіддаленіших частин Сихова. Однозначно вона має бути насичена різноманітними функціями, тобто від зелені до фонтанів і іншого сучасного освітлення. Вона має передбачати можливість дуже різного сценарію використання, тобто на всі сезони, на всі вихідні, на всі свята, на кожен день різні верстви населення повинні нею користуватися”, — розповів Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури та урбаністики.

Причина зібрання полягає в тому, що громадські активісти, мотивуючи свої дії рішенням обласної ради, пропонують на Сихові звести Меморіальний комплекс Героям Небесної Сотні. Як додав Юліан Чаплінський, у місті зараз будується Меморіал пам’яті Героям Небесної Сотні на вул. Кривоноса.

«Для мене питання — чому саме вшанування Героїв Небесної Сотні має відбуватися на цій площі на Сихові, є дуже важливим. Я вважаю, воно стосується не локально сихівчан, воно стосується взагалі всіх львів’ян, і навіть я б сказала всієї України. Цей пам’ятник має бути центральним і має бути розташований там, де його зможуть бачити всі мешканці Львова», — додала під час обговорення пані Уляна, сихівчанка.

«Всі думки, які сьогодні озвучували, ми зафіксували. Ескіз площі є визначений. Сьогоднішня наша зустріч дала нам змогу зрозуміти, які речі є важливими. Детальніше послухати один одного і зрозуміти, що потрібно зробити. Ми надалі будемо зустрічатися і показувати чітко кожен крок руху цього проекту, оскільки як ми бачили сьогодні, і як бачимо в принципі, які виникають дискусії довкола розвитку Сихова, довкола розвитку цієї площі. Найважливіша річ, яка сьогодні звучала, я можу сказати чітко, впевнено в словах кожного в тому, що нема десяти різних думок, а є одна думка щодо вшанування, щодо розвитку Сихова, і важливо зійтися на ключових питаннях, яким чином ми це робимо. Дуже дякую за вашу активність», – підсумував Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Нагадаємо, станом на сьогодні тривають роботи зі спорудження Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на вул. М. Кривоноса. Уже виконано 15% робіт на суму 1 млн 100 тис грн.

Leave a Reply