ВРУ утворила ТСК щодо корупційних дій чиновників ДФС та митниці

0
1248
На Львівщині CБУ викрила співробітника ДФС, який вимагав хабар у підприємця
На Львівщині CБУ викрила співробітника ДФС, який вимагав хабар у підприємця

Верховна Рада ухвалила постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини державного бюджету України (№ 3358). Про це пише Четверта студія з посиланням на Центр новин.

За відповідне рішення проголосували 324 депутатів.

Проект постанови №3358 передбачає утворення ТСК ВР України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України.

Йде мова про чиновників Державної фіскальної служби, Державної податкової служби і Державної митної служби, які призвели до недоотримання доходів державного бюджету в особливо великих розмірах, у період з вересня 2019 року по цей час.

Під час обговорення проекту постанови було вказано, що пізніше до неї будуть ініційовані зміни, якими ТСК розглядатиме інформацію за період не лише з вересня 2019 року, а за весь 2019 рік і по теперішній час.

“Ми зараз приймаємо постанову в тому варіанті, в якому є, після цього буде ініційовано зміни до цієї постанови”, – заявив під час обговорення голова ВРУ Дмитро Разумков.

Встановлюється, що кількісний склад ТСК складається з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій (депутатських груп), виходячи із забезпечення такого представництва в її складі – один представник від 30 народних депутатів, але не менше як по одному депутату від кожної фракції (групи).

Планується обрати головою ТСК депутата від ”Батьківщини” Івана Крулька, заступником голови – депутата від ”Слуги народу” Євгена Петруняка.

До складу ТСК увійдуть: від ”Слуги народу” – Анна Пуртова, Юлія Діденко, Сергій Бабак, Олександр Ковальчук, Ірина Аллахвербієва та Олексій Ковальов, від ”Опозиційної платформи – За життя” Олександр Колтунович, від ”Європейської солідарності” – Ніна Южаніна, від ”Голосу” – Володимир Цабаль, від групи ”За майбутнє” – Тарас Батенко, від групи ”Довіра” – Борис Приходько.

Термін діяльності ТСК – 6 місяців з дня ухвалення постанови.

Сьогодні відбудеться перше засідання ТСК.

Залишити відповідь