Універсальний солдат Бродівської міськради

2
5916

У наш час більшість політичних діячів постійно використовують різноманітні інформаційні технології для висвітлення власної діяльності. Переважно це народні депутати та депутати обласних рад, тобто ті, хто в своєму житті отримав відповідні здобутки та користується повагою у громади, яку представляє.

З стрімким зростанням популярності соціальної мережі Facebook, «прорекламувати» свою діяльність тепер мають змогу і місцеві політики, адже витрачати час та кошти для розміщення власних публікацій у різних інтернет ЗМІ більше не потрібно, достатньо просто мати власну сторінку та коло друзів і прихильників.  Але далеко не кожен депутат місцевої ради використовує сторінку у Facebook для висвітлення власної депутатської діяльності.

Серед таких депутатів – політиків є досить відомий на Львівщині представник політичної партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», настоятель Храму св. ап. Петра і Павла отець Степан Шира. Це людина, яка позиціонує себе як чесного політика, борця з корупцією, у своїх виступах доволі часто виступає за відкритість та прозорість у органах місцевого самоврядування. Чесно кажучи стало доволі цікаво, а чи дійсно пан отець така чесна та відкрита людина, як себе позиціонує?

Його активна фаза, як депутата Бродівської міської ради розпочалась з мітингу біля стін Бродівської ЦРЛ, де панотче зібравши купку власних парафіян та намалювавши банери гнівного змісту в сторону влади, спробував «навести порядок в лікарні». У зв’язку з тим, що головним лікарем Бродівської центральної районної лікарні є свободівець Іван Бец, відношення депутата Шири до ВО «Свобода» стало досить критичним.

Про кризу відносин свідчить і те, що декілька «фейкових» акаунтів у мережі Facebook неодноразово писали пости, у яких називали депутата Степана Ширу «попом Гапоном». Ба більше, у поштову скриньку керівництва УПЦ КП неодноразово потрапляли листи від ГО «Громада та ініціатива», щодо незадовільної поведінки міського отця-депутата.

Правда, не уся свободівська вертикаль вважала поведінку отця такою. Депутат Бродівської міської ради від ВО «Свобода» Михайло Чунгін – постійний прихожанин у парафії отця Степана – завжди підтримує дії депутата Шири а в деяких випадках навіть подає ідеї.

На незадовільну поведінку отця неодноразово скаржаться і депутати Бродівської районної ради, зокрема депутат Володимир Дідик навіть подавав звернення у поліцію стосовно його дій.

У світлі нещодавніх подій мала місце ситуація, яка отримала відносно немалий місцевий резонанс та була пов’язана з діяльністю тимчасової комісії Бродівської міської ради з питань діяльності комунальних підприємств, яку очолював депутат – свободівець Михайло Чунгін. Як вже, мабуть, усі здогадались – одну з одіозних ролей виконував і наш вельмишановний депутат – отець Степан Шира. Завдання в отця було просте – зробити картинку легітимності діяльності даної комісії та провокувати її керівника на здійснення неадекватних дій. Для «закріплення», він запросив на засідання цієї комісії і громадського активіста, представника політичної партії «Сили Людей» Володимира Ступака, який всупереч законодавству України здійснював онлайн-трансляцію засідання так званої тимчасової комісії. Чому саме всупереч законодавству, то на це відповідь дає п. 3 ст. 48Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якої «Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з їх роботою».  На це порушення неодноразово вказували інші члени комісії, та їх зауваження були банально проігноровані; опісля і інші депутати Бродівської міської та районної рад чітко вказували на порушення чинних норм законодавства.

На черговому засіданні одіозної тимчасової комісії, дивлячись відеозапис онлайн трансляції,  можна побачити, що з’явились не усі члени комісії, але на засіданні нарешті розглядалось питання дозволу онлайн-відеозйомки, за яку з семи діючих та присутніх чотирьох, проголосувало лише три члени тимчасової депутатської комісії. Це означає, що комісія не дала дозволу на онлайн-трансляцію, на що не відреагував представник громадськості та ПП «Сила Людей» Володимир Ступак.

Третє засідання отримало просто прекрасну картину від її автора – пана Шири. Для спростування його, ніби, палких почуттів патріотизму та громадської свідомості, навіть приїхала слідчо-оперативна група, яка з шоком спостерігала та знімала на відео його акторські можливості.

Таки з нашого отця вийшов досить непоганий актор з елементами роботи «квартирного злодія», який з великими кусачками, різного роду «відмичками» та ножівкою для різання металу спробував потрапити на територію очисних споруд КП «Бродиводоканал».  Провокація вдалась, та не зовсім, оскільки 30 листопада 2017 у зв’язку з закінченням терміну роботи так званої комісії, дію її було припинено. Найцікавіше те, що замість того, аби розглянути роботу КП «Бродитеплоенерго» та порадити шляхи вирішення виходу з майже 27-мільйонного боргу, комісія оцінювала роботу КП «Бродівський ринок», КП «Стадіон «Ювілейний»» та КП «Бродиводоканал» (яке є прибутковим та не фінансується з місцевого бюджету).

Дивною є позиція активістів даної комісії, щодо діяльності інших КП Бродівської міськради, які не були перевірені. І взагалі, це все скидається на замовлення «чистої води», яке було чітко сплановане політиками місцевого розливу та затверджено на політичних зборах відповідних зацікавленців.

Аналізуючи подану Степаном Широю щорічну декларацію за 2016 рік, можна з впевненістю сказати, що з вчительської діяльності та з невеличкого приходу пан депутат отримує майже вчетверо менший дохід за власну дружину, яка трудиться в Управлінні праці та соціального захисту населення Бродівської райдержадміністрації (його власний дохід протягом року складає 11045 грн, відповідно дружини 45700 грн).

Протягом 2012-2016 років пан депутат отримав 3 земельних ділянки: у 2012р. – 4299м2, у 2014р. – 621м2,  та у 2016р.- 32м2, правда не зовсім зрозуміло саме за що. Також проживає у будинку загальною площею 180м2 у мікрорайоні «Північний», що у Бродах. Не зважаючи на досить малу заробітню плату, отець володіє готівкою на суму 15000 доларів США та у його розпорядженні є автомобіль Daewoo Lublin 1997 року випуску.

Важко уявити, коли пан депутат встигає бувати вдома, адже і вчительська робота у КЗ ЛОР Підкамінський НРЦ, у Бродівській гімназії, душпастирство та депутатство, мабуть, забирають дуже багато часу. Ба більше, на веб-сайті work.ua отцем подано резюме, де вказано, що він водій з власним авто (до 2 т.), шукає відповідну роботу з оплатою 10000 грн на місяць з можливою повною зайнятістю.

Цікаво, коли ж він встигатиме навчити дітей, відправити службу в церкві та відвідати сесію міської ради, якщо весь час буде виділяти для поїздок? Мабуть, відповідь на це питання може дати лише він сам.

Тим не менше, аналізуючи сторінку депутата, можна помітити, що у нього є хоббі – риболовля. Та мабуть не простого типу, специфічна якась риболовля (судячи з фото), адже не кожного дня побачиш священника, вчителя, депутата, водія та риболова в одній особі та ще й у формі працівника поліції. Та все ж, людям притаманно відпочивати так, як заманеться.

Останні події свідчать про те, що з партією Анатолія Гриценка пан депутат буде прощатись. Зайшовши у раду першим номером у списку цієї політсили, він більше не приділяє жодних зусиль хоча б для піару цієї політсили. Судячи з теперішньої його діяльності, отець на роздоріжжі між ВО «Свобода» та «Силою Людей». Що саме йому ближче до душі, побачимо згодом, але з впевненістю можна сказати, що саме елементи бунтарства, що присутні у вищезазначених двох партіях, йому є найбільш близькими. Популістичний націонал-радикалізм та бажання стати публічним «реформатором» становлять 99% його депутатської діяльності.

Сумно розуміти те, що діяльність депутата Шири спрямована не на розвиток міста, а для того, аби створити чергову картинку, аби виборець вкотре був просто ситий черговим піаром у стилі аля-Шира. Сумно й те, що депутати, замість того, аби розвивати місто та популяризувати його у соцмережах, просто викидають штучно придумані недоліки в інтернет.

Та все ж є надія, що на чергових виборах люди обиратимуть представників у місцеві ради не за картинку, а за зроблені справи та активну громадянську позицію.

Софія ГЛАДУН для ІВ КУЛЕМЕТ

2 КОМЕНТАРІ

  1. Степан Шира знайшов таки роботу водія і успішно працює. І стигає все! Дійсно універсальний солдат. Підтверджую написане як співробітник!

Leave a Reply