Українська вишиванка – символ міцного здоров’я та краси, – УКРОП

0
1917

Сьогодні в Україні й низці інших країн відзначають відносно молоде свято – Всесвітній день вишиванки. У 2006 році його започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Федьковича. Про це інформує Укроп Львівщина.

Вишивати в Україні почали з давніх-давен, однак особливого значення вишиванка набула в останні століття. Вишивали переважно дівчата. Під час тонкої й кропіткої праці майстрині співали пісень і молилися, вірячи, що сорочка стане оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Сакральний сенс у вишиванці має все – і нитки, і кольори, й орнамент, і навіть походження тканини.

Українська вишиванка – символ міцного здоров’я та краси. Крім того, вона символізує кохання й вірність у родині, а також сімейну пам’ять. У її орнаментах наш народ кодує все найголовніше – долю, свободу й щастя.

Наприкінці XIX століття про українську вишиванку почала говорити вся Європа. Відтоді її популярність шириться світом. В останні роки її називали трендом сезону навіть Vogue та The New York Times.

Тож цінуйте рідні традиції й будьте в тренді – одягайте вишиванку частіше!

Leave a Reply