Україна презентує стенд на Паризькому Книжковому Салоні

0
686

Сьогодні, 16 березня, у Парижі стартував міжнародний книжковий салон «Salon du Livre». Це одна з найбільших книжкових подій, яка об’єднує тисячі авторів, видавців та гостей, з різних країн світу. Про це повідомляє Форум видавців.

Україна презентує власний стенд. Участь вітчизняних авторів та видавців має на меті показати французьким відвідувачам сучасну Україну та її європейський вибір. А також поліпшити культурну дипломатію. Серед гостей книжкового салону присутня також і російська делегація.

Дизайн стенду розробила агенція “Майно”, використавши для цього меблі сучасних українських виробників. Елегантність мінімалістського стилю українських дизайнерів підкреслюють поетичні вироби Дарії Альошкіної – львівської художниці-витинкарки.

Важливим елементом стенду стали фотографії Юрія Білака, а також старовинна скриня – один із символів українських традицій. Наявність цього атрибуту тематично підкреслює презентацію французького видання “Скриня. Речі сили”, яку підготувало Видавництво Старого Лева.

Окрім представлення українського стенду, також відбувається ряд заходів, які сприяють розвитку культурної дипломатії. Насичена програма стенду впродовж трьох днів надасть слово українським і французьким авторам, поетам і прозаїкам, видавцям, історикам, журналістам та фотографам. Вони розглядають актуальні теми сьогодення – громадянське суспільство, захист прав людини, місце жінок у суспільстві, мистецтві і культурі, а також теми війни і окупації, Криму і Донбасу. Зустрічі з видавцями Мар’яною Савкою і Анеттою Антоненко підкреслять приклади вдалої співпраці між Францією та Україною на видавничому ринку. Програмою передбачено майстер-клас для дітей  від витинкарки Дарії Альошкіної за мотивами альбому “Скриня”, а також читання-дискусію навколо книги ”Війна, яка змінила Рондо” Видавництва Старого Лева. Усі зі заходи підсилюють українську присутність в європейському культурному та медійному просторі, зокрема інформуючи міжнародну спільноту про російську агресію проти України.

Серед авторів, які беруть участь: Софія Андрухович (Україна), Ірена Карпа (Франція), Андрій Кокотюха (Україна), Андрій Курков (Україна), Гаськая Шиян (Україна), Мар’яна Савка (Україна), Богдан Образ (Франція), Ірина Дмитришин (Франція), та інші.

Участь української делегації не була б можлива без фінансової та організаційної підтримки Культурної дипломатії МЗС у рамках поляризації української культури за кордоном, а також Посольства України у Франції, Посольства Франції в Україні, БФ “Українсько Єврейська Зустріч”, Українська книгарня у Парижі та ГО “Форум видавців”.

 


Leave a Reply