У Стрийському парку провели забіги на дистанцію (ФОТО)

Олімпійський урок-2023 у Львівському коледжі спорту традиційно завершився численними фотографіями та незабутніми емоціями

0
34

9 вересня 2023 року з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту та в межах акції Національного олімпійського комітету України «Всеукраїнський олімпійський урок» і Европейського тижня спорту #BeActive, учні та студенти одного з найкращих в Україні закладів спортивного профілю – Львівського фахового коледжу спорту, взяли участь у щорічній традиційній першості з легкоатлетичного кросу під гаслом «Рухайся у ритмі перемоги!».

Про це ІВ Кулемет повідомила Оксана Вацеба.

Серед почесних гостей святкового спортивного дійства були титуловані спортсмени – випускники коледжу різних років, зокрема: учасник двох зимових Олімпіад, заслужений тренер України, тренер національної збірної команди України з санного спорту Олег Жеребецький; триразовий призер чемпіонатів світу та переможець та призер чемпіонатів Європи, майстер спорту України міжнародного класу, член національної збірної команди з вільної боротьби Данило Стасюк; триразовий призер чемпіонатів Європи, багаторазовий чемпіон України, майстер спорту України міжнародного класу, член національної збірної команди з вільної боротьби Юрій Ідзінський; багаторазовий чемпіон України, володар Кубків України, учасник чемпіонатів Європи та Кубків світу, член національної збірної команди з водного поло Юрій Маметьєв.

З вітальним словом до учасників святкового дійства звернулися директор коледжу, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Андрій Окопний й представник Олімпійської Академії України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Олексій Лях-Породько, кожен з яких наголосив на цінностях сучасного спорту й на тому, що проведення Олімпійського уроку та спортивних змагань є можливим сьогодні тільки завдяки героїчним зусиллям Збройних сил України.

Гості та учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять про вихованців Львівського спортколеджу, які відділи своє життя за українське мирне небо, а серед них титуловані свого часу спортсмени: МСМК Дмитро Сидорук (стрільба з лука), МСМК Іван Бідняк (кульова стрільба), Артур Гриценко, Олександр Кортун (футбол), Олега Пелехатий, Роман Кава, Владислав Келеман (вільна боротьба) та Герой Небесної Сотні, Герой України Анатолій Жаловага (гандбол).

Було також зазначено, що напередодні Дня фізичної культури і спорту, студенти коледжу мали можливість в онлай-режимі поспілкуватися з президентом України Володимиром Зеленським, який в Києві вручив високі державні нагороди переможцям та призерам Європейських Ігор-2023. Серед них такі відзнаки отримали й четверо випускників колежу: вихованці відділення кульової стрільби Анастасія Німець, Павло та Юлія Коростильови, каноїстка Валерія Терета.

Забіги юнаків та дівчат на кросових дистанціях довжиною 1 000 та 2 000 метрів алеями Стрийського парку Львова відбулися за підтримки відділення НОК України у Львівській області та чіткої взаємодії суддівської бригади на чолі зі старшим тренером відділення легкої атлетики Віктором Чернихом. Але спершу відбулися показові виступи вихованців відділень фехтування, боксу, гандболу та футболу. Особливі оплески дісталися учениці 10 класу, представниці художньої гімнастики Катерині Півторак за чудовий спортивно-мистецький номер.

Участь у легкоатлетичних забігах та Олімпійському уроці #BeActive взяли понад 200 юних спортсменів: учні 7-11 класів та студенти 1-3 курсів, які представляють спортивні відділення з 13 олімпських видів спорту.

Серед кращих на бігових дистанціях у своїх вікових групах виявилися: Анна Вірван, Ірина Борисюк, Дмитро Данилюк, Дарина Зайшла, Руслан Кіт (вільна боротьба), Катерина Півторак (художня гімнастика), Олексій Момот, Володимир Козлюк (водне поло), Марина Шеремет (фехтування), Ольга Пилипчук (бокс) та інші. Усі переможці та призери отримали грамоти, медалі й подарунки від НОК України.

У нагородженні переможців взяли участь: заступниця голови відділення НОК України у Львівській області проф. Оксана Вацеба, заслужені тренери України Ігор Дух, Віктор Глібенко, Олександр Раковський, Вікторія Бунєєва, Євген Наумчик, Олег Жеребецький.

Окрім суто спортивного змагання, цей захід засвідчив й своє головне покликання – наголосити на олімпійських та европейських цінностях, сприяти усвідомленню значення здорового способу життя та вихованню почуття патріотизму, гордості за спортивні успіхи на славу свого навчального закладу й України загалом.

Олімпійський урок-2023 у Львівському коледжі спорту традиційно завершився численними фотографіями та незабутніми емоціями.

Leave a Reply