У Садового відмовились скасувати заборону торгівлі алкоголем уночі

0
1108

Виконавчий комітет Львівської міської ради не скасував своє рішення про заборону нічної торгівлі алкоголем у місті, що вимагав зробити Антимонопольний комітет України ще влітку 2017 року. Про це пише Захід.нет.

Як відомо, торік АМКУ надіслав мерії рекомендації стосовно скасування заборони на нічну торгівлю алкоголем. У рекомендаціях АМКУ вказано, що, прийнявши заборону на продаж алкоголю в нічний час, виконком Львівської міськради встановив «не передбачені законами України заборони та обмежив самостійність підприємств».

«Дії виконавчого комітету ЛМР, якими встановлено заборону роздрібної торгівлі алкогольними напоями з 22:00 до 10:00, містять ознаки порушення у вигляді вчинення антиконкурентних дій органом місцевого самоврядування, що полягає у встановленні не передбаченої законами України заборони та обмеження самостійності підприємств щодо реалізації товарів», – йдеться у рекомендаціях АМКУ.

За словами керівника юридичного департаменту Львівської міськради Гелени Пайонкевич, виконком, згідно чинного законодавства, повинен був розглянути це рішення.

«Ми не маємо іншого виходу, як винести розгляд цього питання на виконавчий комітет. Втім, як показує практика і інформація від поліції, наше рішення (про заборону продажу алкоголю вночі -ред.) сприяє зменшеню кількості дрібних побутових злочинів», – заявила вона під час засідання виконкому 6 квітня.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий нагадав, що 22 березня парламент дозволив органам місцевого самоврядування обмежувати нічну торгівлю алкоголем. Він розпорядився підготувати лист до АМКУ з відповідними роз’ясненнями.

«Я би хотів, щоб ми скерували відповідний лист в АМКУ і дали їм чітке розуміння, що в Україні є в 10 разів більше алкогольних магазинів, ніж у країнах ЄС. У Львові цей відсоток є значно меншим, ніж в інших містах України, але ситуація критична. В Україні на одного мешканця є орієнтовне споживання 16 літрів чистого спирту, коли нормальна норма – це 8 літрів», – сказав мер Львова.

Під час голосування за рішення про скасування заборони на нічну торгівлю алкоголем усі члени виконкому утрималися, відтак рішення не прийняли.

Зазначимо, що рішення про заборону на продаж алкоголю з 22:00 по 10:00 виконком ЛМР прийняв у вересні 2010 року. Після того у грудні 2011 року депутати ЛМР прийняли ще ухвалу «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Львова», в якій також прописали заборону на продаж алкоголю вночі.

У квітні 2016 року Антимонопольний комітет через суд успішно оскаржив цю ухвалу ЛМР, скасувавши у ній дію більшості пунктів, зокрема тих, що стосувалися заборони на продаж алкоголю в кіосках. Однак часового обмеження на продаж алкоголю рішення суду не стосувалося.


Leave a Reply