У Пикуличах вшанували полеглих борців за незалежність України (ФОТО, ВІДЕО)

1
240
У Пикуличах вшанували полеглих борців за незалежність України

Сьогодні, 11 червня, громадськість Львівщини, представники органів місцевого самоврядування, молодіжних організацій, духовенство, депутати Львівської обласної ради Соломія Риботицька, Марія Кульчицька-Волчко, Святослав Шеремета та Іван Щурко відвідали меморіал на українському воєнному цвинтарі у Пикуличах (Республіка Польща).

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

Спільно з представниками української і польської місцевих громад, делегація Львівщини взяла участь у панахиді і поминальних заходах, які відбулися у супроводі військового оркестру Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Під час виступу на заході депутат Святослав Шеремета подякував за допомогу, яку Україна отримує від своїх союзників, зокрема від Польщі. Завдяки наданій зброї і гуманітарній допомозі вдається зупинити ворога. Європейці також надають прихисток мільйонам українцям, які втекли від війни.

“У цей нелегкий час ми зібралися віддати шану українським воїнам, які загинули у XX столітті. Така українська традиція – на Зелені свята і тиждень після свят ми йдемо на військові поховання. Ми вшановуємо наших воїнів і героїв, які боролися і віддали своє життя за свій народ, – сказав під час виступу депутат Святослав Шеремета. – Починаючи з 2014 року ми віддаємо шану і тим, які загинули в російсько-українській війні. На Личаківському кладовищі у Львові, на Марсовому полі вже сотні поховань новітніх героїв, які віддали своє життя за незалежність України. Це воїни, які захищали Європу і весь цивілізований світ. Тільки у Львові поховано вже більше 400 воїнів, яких вбив агресор-окупант і путінський рашистський режим”.

Під час цього візиту, делегація Львівщини також взяла участь у літургії, яка відбулася у кафедральному греко-католицькому соборі Івана Хрестителя у Перемишлі.

Нагадаємо, що Український військовий цвинтар у Пикуличах є місцем поховання в’язнів табору для військовополонених УГА, армії УНР, загиблих на початку 20-х років минулого століття. Перша панахида на цвинтарі відбулася 1-го листопада 1921 р. У 1922 р. цвинтар було впорядковано. В 1924 р. на цвинтар було перенесено останки воїнів, ексгумованих у сусідніх Пикуличах, у Бакончицях і на Засянні. Цвинтар обгородили, а на кургані, насипаному на одній зі могил, встановили 8-метровий пам’ятний хрест з написом “Борцям за волю України”. Автором пам’ятника була Олена Кульчицька. З того часу, щороку 1-го листопада і до 1946 з м. Перемишля до цвинтаря вирушала процесія, а на місці поховань відправлялась панахида.

Після Другої світової війни цвинтар і хрест були знищені. З ініціативи перемишльського підприємця Ярослава Сидора у 1989 р. цвинтар був відбудований. Також було відновлено традицію спільного молебню польської і української влади. Назву «Український військовий цвинтар» було встановлено у 1994 р. У 2000 р. на цвинтарі перепоховали останки 47 членів УПА, що загинули 1946 р. в Бірчі і Лішній.

1 коментар

Залишити відповідь