У Новояворівську відбулось Свято Олімпійського прапору (ФОТО)

0
283

20 січня 2023 року в Льодовому палаці міста Новояворівська з нагоди зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю, який стартує 21 січня 2023 року в Італії, відбулося Свято Олімпійського прапору.

Про це ІВ Кулемет повідомила Оксана Вацеба.

Місто Новояворівськ, де від 2009 року успішно діє єдина у Львівській області крита льодова арена, не випадково було обрано відділенням НОК України у Львівській області для проведення цього урочистого дійства. Адже адміністративний центр Новояворівської територіальної громади є знаним осередком розвитку зимових видів спорту: біатлону, хокею, фігурного катання.

На льодовій арені зібралися юні спортсмени – вихованці хокейних відділень Львівської ДЮСШ зимових видів спорту, ДЮСШ Яворова, Новояворівська, ХК «Галицькі Леви», уболівальники, їхні друзі та батьки. Серед гостей урочистої церемонії – голова відділення НОК України у Львівській області, член НОК України Юрій Турянський; голова Яворівської районної ради, очільник обласної федерації хокею Микола Романюк; Новояворівський міський голова Володимир Мацелюх; голова регіонального відділення Олімпійської Академії України Оксана Вацеба. А особливі оплески лунали для уславленої спортсменки Львівщини, учасниці Ігор Оліміпади-2020, бронзової призерки чемпіонату світу, дворазової срібної призерки чемпіонатів Європи, МСМК з вільної боротьби Тетяни Кіт.

Незважаючи на те, що цього дня по усій Україні було оголошено довготривалу повітряну тривогу – настрій у всіх був святковий. А спільне й дружнє гасло «Швидше, вище, сильніше – разом!» лунало як побажання юнацькій національній збірній команді України, яку представлятимуть на ХVI зимовому ЄЮОФ 27 молодих атлетів України – вести гідну боротьбу на престижних змаганнях континенту й як подяка Збройним Силам України! Особливі слова підтримки прозвучали також для двох гірськолижників, які представлятимуть Львівщину: Дмитро Гашпар та Олександр Пацаган (резерв).

Відтак під орудою тренерів Олега Маюка та Карена Арустамова за підтримки уболівальників і батьків відбулося показове тренування юних спортсменів. А після короткої олімпійської вікторини й розповіді про олімпійську символіку усі учасники урочистого дійства отримали подарунки від відділення НОК України у Львівській області.

Бажаємо перемог юним українським спортсменам та всій Україні!

Варто зазначити, що Європейські юнацькі олімпійські фестивалі започатковані у 1990 році за ініціативи почесного президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге, який на той час був головою ЄОК, і проводяться один раз на 2 роки.

У різні роки участь у ЄЮОФ брали відомі українські спортсмени Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина (біатлон), Олена Ляшенко (фігурне катання), Богдан Бондаренко, Ярослава Магучіх, Михайло Кохан (легка атлетика), Георгій Зантарая (дзюдо), Ілля Ковтун (спортивна гімнастика) та чимало інших.

Залишити відповідь