У межах Міжнародного економічного форуму дискутували про високотехнологічні інвестиції

0
986
У межах Міжнародного економічного форуму дискутували про високотехнологічні інвестиції
У межах Міжнародного економічного форуму дискутували про високотехнологічні інвестиції

Завершальною панельною дискусією першого дня Міжнародного економічного форуму стали високотехнологічні інвестиції. Про можливості та переваги для області у даному напрямку дискутували Засновник N-iX, голова Наглядової ради Львівського ІТ Кластеру Андрій Павлів, Партнер “Horizon Capital” Костянтин Магалецький, Верховний комісар Іспанії у World Business Angel Investment Forum Мігель Мартін, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, Торговий радник Посольства Австрії в Україні Габріеле Газельсбергер, голова Регіональної координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Антон Подільчак.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

«Львівщина найпріоритетніший для нас регіон в Україні, адже за 2 місяці 2 інвестиції і третя в процесі. Дійсно тут дуже висока концентрація високоінтелектуальних фахівців і як ми бачимо це не тільки ІТ, але і до прикладу харчова промисловість. Дуже важливою також є і підтримка місцевої влади. Це також присутність певного інтелектуально-освітнього хабу на Західній Україні. Якщо б об’єднати всі проекти над якими ми зараз працюємо, то б яка це не була індустрія, я б назвав це Digital innovation. Якщо дивитися в майбутнє, то ми дуже відкриті до діалогу з компаніями із Львівщини. Нас  перш за все цікавлять швидкозростаючі компанії, експортний потенціал звичайно є дуже великими бонусом для нас як інвестора»,- зазначив партнер «Horizon Capital» Костянтин Магалецький.

«Одним із інструментів залучення інвестицій у високі технології може бути державно-приватне партнерство, де є розподіл ризиків між державою і приватним партнером. А приватний партнер це інвестор. Коли ми кажемо про високі технології і інвестиції у цю сферу, ми маємо розуміти, що має бути екосистема. І в декількох областях це вже розпочалось. Високотехнологічний бізнес сам диктує, які професії мають бути на ринку. Але найголовніше, щоб ці високотехнологічні інвестиції були захищені. І коли ми про це говоримо, маємо згадувати поняття інтелектуальної власності. І сьогодні коли ми говоримо про експорт, номер три це ІТ, перше – агро, друге – промисловість. Для бізнесу важливо створити умови і не заважати і по друге – це створити такі приклади, як є у Львівській області, ІТ кластери, індустріальні парки. Головне, щоб у людей була довіра і розуміння, що буде завтра. А це макроекономічна стабілізація і стабільність в державі», – зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

«Високотехнологічні інвестиції для Львова надзвичайно потрібні, але разом з тим ми маємо  один з кращих форматів для такого інвестування. В нас дійсно є людський капітал. І це як в ІТ  індустрії так і в виробництві. Фінансування є для тих, хто готовий робити якісний продукт і його є кому робити», – підсумував дискусію голова Регіональної координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Антон Подільчак.

Зазначимо, що в межах першого дня XVIII Міжнародного економічного форуму відбулось чотири панельні засідання: «Нова промислова політика України – результат економічних реформ», «Монетарна політика – фінансова база індустріалізації», «Експортна стратегія Львівщини: нові можливості промислового зростання», «Високотехнологічні інвестиції – можливості та переваги Львівщини».

Залишити відповідь