У Львові знайшли німецький ідентифікаційний жетон часу Другої світової війни (ВІДЕО)

0
405

На Личаківському військовому цвинтарі (вище місця поховань новітніх захисників України) завершили перший етап ексгумації давніх поховань. Фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» працювали тут з березня, чотири місяці. Загалом знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни та найбільше – повоєнного періоду. Останки перепоховають. А пошуківці невдовзі перейдуть до дослідження та ексгумації поховань на центральній алеї цвинтаря.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

Нагадаємо, на території, де проводять ексгумацію, було кладовище часів Першої світової війни. Тут були поховані військовослужбовці різних армій, що брали участь у бойових діях того часу на наших теренах (армії австро-угорської монархії, німецької кайзерівської армії, турецької армії, російської імператорської армії). Окрім цього, радянська влада проводила своє, «додаткове» поховання, коли прийшла до Львова.

За словами керівника Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослава Шеремети, поховання йшли рядами і були на різній глибині – від 40 см до 2-х і більше метрів від рівня поверхні. Як з’ясувалось, більшість з них – повоєнного періоду. Прізвища кількох людей, які були тут поховані, вдалось встановити за знайденими надгробками чи таблицями та записами в цвинтарній книзі. Цікаво, що серед віднайдених є і останки двох німецьких солдатів часів Другої світової війни.

«Ми знайшли дуже цікавий артефакт – німецький ідентифікаційний жетон часу Другої світової війни. Двоє з похованих тут людей були солдатами Вермахту. Як так сталось – для нас велика загадка.

Серед інших знахідок – монети, залишки одягу, християнська символіка. Також віднайдено  ідентифікаційні жетони воїнів армії Австро-Угорської імперії. Прізвища, на жаль, не збереглися. Знайдені речі будуть передані в музеї. Передусім – в історичний. Але якщо інші музеї хотіли б мати такі експонати – то можуть зголошуватися.

Знайшли і залишки двох хрестів з поховань Першої світової війни. Також в землі знайшли і кілька надгробків часів Другої світової війни. Відповідно до архівних фотографій, такі надгробки були на всій цій території. Тому цікаво довідатись, куди поділась основна частина таких надгробків після того, як тут,  в 70-х роках створювали меморіал», – зазначив Святослав Шеремета.

Всі знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85, де у майбутньому збудують Меморіальний комплекс.

Натомість, рештки з радянських часів зберігають у спеціальному депозитарії. Їх планують перенести на інше кладовище.

«Личаківський військовий цвинтар внесений до переліку пам’яток історії. Пам’ятками, власне, є останки. Й аби перенести їх на інший цвинтар, має бути погодження від  Міністерства культури. Після цього можна буде здійснити перепоховання», – зазначила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Додамо, роботи з ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі проводять на підставі всіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України.

Залишити відповідь