У Львові закликали звільнити Олега Сенцова

0
1036

Фракція УКРОПу у Львівській міські раді звернулася до Президента України Петра Порошенка з вимогою врятувати життя українського режисера Олега Сенцова, що є безпідставно засудженим і незаконно утримується в російській в’язниці.

Про це інформує Укроп Львівщина.

Відповідне звернення зачитав голова фракції Ігор Телішевський під час чергового засідання міськради. За його словами, сьогодні близько 20 громадян України перебувають в тюрмах Росії як політичні в’язні, ще понад 40 осіб незаконно примусово утримуються чи засуджені й відбувають покарання в тюрмах окупованого Росією Криму. Звернення одноголосно підтримали колеги депутати.

«Кримські татари, українці та росіяни – громадяни, які зберегли прихильність до України, які сміливо дотримуються власного погляду на окупацію Криму, свавілля російського фашистського режиму, війну, що її Кремль і Росія ведуть проти України – усі вони наразі переживають тиск, гоніння й переслідування. Їх залякують, їм погрожують, їх убивають. Ситуація з правами громадян України в Росії та окупованому Криму фактично мало чим відрізняється від загального становища з правами людини в Російській Федерації.Порушення основоположних прав людини – це свідома і продумана стратегія, політичний інструмент в руках російської влади, покликаний шляхом залякувань забезпечити комфортні умови для безкінечного правління мешканців Кремля», – йдеться у зверненні.

Укропівець також зазначив, що єдино правильним способом реагування на збройну агресію Росії проти України має стати розрив дипломатичних стосунків із Кремлем. Доля, життя, права тих, хто живуть в Україні в умовах розв’язаної Росією війни мають бути пріоритетним інтересом Української держави. На жаль, українська влада не демонструє ані розуміння цього, ані політичної відповідальності.

«Ми хочемо підтримати українських в’язнів у Росії та Криму, і ще раз привернути увагу до їхньої складної долі, побажати їм стійкості та мужності, запевнити, що в Україні пам’ятають про них і дорожать їхніми життями! Ми висловлюємо щиру підтримку панові Олегу й віримо, що наша та десятки чи сотні подібних акцій допоможуть йому вижити й витримати тортури путінського режиму», – підсумував Ігор Телішевський.

Leave a Reply