У Львові заговорили про скасування тарифу 10 грн за проїзд у громадському транспорті

0
1225
У Львові заговорили про скасування тарифу 10 грн за проїзд у громадському транспорті

Сьогодні у Львівській міськраді зареєстрували проект ухвали «Про скасування рішень виконавчого комітету міської ради від 21.05.2021 № 380 та від 21.05.2021 № 381». Цей документ скасовує вартість проїзду у громадському транспорті. Тепер його має розглянути сесія ЛМР.

Про це розповіла авторка проєкту ухвали, депутатка ЛМР від Європейської Солідарності Уляна Пак, пише Кулемет з посиланням на депутатський портал ЛМР.

За її словами, виконавчий комітет ЛМР не мав права піднімати вартість проїзду без чіткого обліку пасажиропотоку.

“21 травня виконавчий комітет ЛМР, який очолює міський голова, збільшив вартість проїзду у громадському транспорті Львова: в електротранспорті – 10-9 грн (в залежності від способу оплати), а в маршрутках – 10 грн.

Тариф у 10 грн за проїзд у громадському транспорті потрібно скасувати – Уляна Пак

Основою для прийняття такого рішення були розрахунки надані підприємствами, що здійснюють міські пасажирські перевезення. Наразі, ми не маємо можливості проаналізувати реальний стан справ. Дані про пасажиропотік, наведені перевізниками, є приблизними через відсутність належної системи обліку. Відповідно вони не можуть бути основою для здійснення коригування тарифу. Крім того, аналізуючи постійні скарги мешканців на малу кількість рухомого складу на маршрутах, інформація про коефіцієнт випуску автомобілів на лінію також може не відповідати дійсності”, – наголосила Уляна Пак.

Депутат додала, що для збільшення вартості проїзду трамваях і трлейбусах ЛКП «Львівелектротранс» наводить інформацію про недостатню компенсацію підприємству за перевезення пільгових категорій населення. Вказану інформацію також перевірити неможливо, оскільки нікому достеменно невідомо скільки пасажирів, які мають право на пільговий проїзд, перевозять тролейбуси та трамваї. Тим паче, компенсація повинна здійснюватися з місцевого бюджету, а не з кишені пересічного пасажира.

“Львів’яни справедливо скаржаться, що ціни на проїзд високі, а комфорт громадського транспорту і якість надання послуг не покращилися. До вирішення цієї проблеми потрібно підходити комплексно. Тариф дійсно потребує періодичного коригування, проте воно повинно здійснюватися на основі економічного розрахунку, який ґрунтуватиметься на точних показниках роботи перевізників. До моменту впровадження якісної системи обліку кількості пасажирів, яких перевозить громадський транспорт – таке економічне обґрунтування здійснити неможливо”, – розповіла Уляна Пак.

Вона наголосила, що після того, як у міському транспорті буде впроваджено автоматизовану систему оплати вартості за проїзд (електронний квиток) та контроль за повнотою сплати вартості поїздки, – профільні виконавчі органи зможуть здійснити реальний обрахунок вартості проїзду одного пасажира. А це дасть змогу впровадити економічно обґрунтований тариф, складовими якого будуть кошти на розвиток транспортної інфраструктури, зокрема покращення якості наданих послуг, оновлення рухомого складу тощо.

Залишити відповідь