У Львові за ініціативи громадськості створили Комітет захисту прав громад

0
656
Львівська облдержадміністрація проігнорувала обговорення перспективного плану об’єднання громад
У Львівській обласній раді з ініціативи ГО «Громада та ініціятива» відбулося обговорення нового перспективного плану об`єднання територіальних громад. Про це пише прес-служба громадської організації.
У заході взяли участь голова фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді Олег Панькевич, депутат облради Ярослав Качмарик, перший генеральний прокурор України, суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, представники громад та експерти.
На зібранні виступили представники громад, які обурені методами влади та не погоджуються із планом об’єднання громад.
Як зазначив ініціатор обговорення, заступник голови ГО «Громада та ініціатива» Віталій Горбатенко, існує перспективний план, але немає соціально-економічних прогнозних показників, немає фінансового розрахунку, зрештою нема логіки об’єднання громад.

 

«Попри те, що громадське обговорення в процесі створення ОТГ передбачене законом, влада нехтує цим. І цинізм у тому, що в облдержадміністрації визнають, що свідомо уникають обговорення, щоб не наражатися на спротив громад. Оце все і спонукало зібрати представників громад та експертів для обговорення проблеми», – наголосив Віталій Горбатенко.

За словами Олега Панькевича, Львівська облдержадміністрація проігнорувала обговорення перспективного плану об’єднання громад.

«Під час сесії Львівської облради я виголосив депутатський запит до голови облдержадміністрації, аби нам надали необхідне обґрунтування запропонованого перспективного плану об’єднання громад, а також скерували свого представника на цей захід, аби він виклав нам ситуацію та відповів на запитання. Однак запит, який підтримали депутати обласної ради, проігноровано. Ми досі не маємо належного обґрунтування перспективного плану, який розроблено виконавчою владою», – наголосив депутат.

Він запевнив, що разом із колегами буде робити все можливе, щоб захищати права громадян, права громад, права місцевого самоврядування.

Як зазначив у своєму виступі Віктор Шишкін, реформа, яка стосується об’єднання громад, з точки зору дотримання Конституції є сумнівною.

«Передусім тому, що в Конституції немає поняття «об’єднані територіяльні громади». Щодо принципу добровільності при об’єднання громад, то чим відрізняються дії влади минулих років – Януковича, Порошенка, Зеленського від директив, які видавала КПРС і Рада міністрів часів Совєцького Союзу? Усе вирішувалося нагорі без врахування думки людей.
Провели одну незаконну реформу децентралізації, «нарізали» території, як забаглося в Києві, не слухаючи громади. Сьогодні нова влада «перекроює». Ні ті не питали думки людей, ні ці не питають. Мене дивує відсутність поваги до громадян, до їхньої волі, їхньої точки зору», – наголосив Віктор Шишкін.

За пропозицією Віталія Горбатенка, учасники зустрічі створили Комітет захисту прав громад, щоб координувати свої дії.

Вони також вирішили скерувати звернення до ВРУ, КМУ, Львівської облдержадміністрації, облради, в якому вимагати дотримання принципу добровільності, неприпустимості зміни правил в процесі реформи, врахування фінансових чинників, соціально-культурної інфраструктури при створенні ОТГ.

Залишити відповідь