У Львові вимагають призначити старост

0
900
У Львові вимагають призначити старост

Фракція «Європейська Солідарність» звернулася до Садового щодо питання утворення старостинських округів та призначення старост.

Про це пише Кулемет.

Депутати стурбовані тим, що міська влада не чує та не приймає до уваги думку приєднаних громад щодо утворення старостинських округів. Відповідне звернення під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради озвучив депутат від Європейської Солідарності Володимир Марусяк.

«Ми неодноразово заявляли про важливість для громад міста Львова утворити такі округи з центрами управління, які відносилися раніше до сільських, селищних та міських рад. Це дозволить ефективно здійснювати керівництво, вирішувати на місцях проблеми та питання громад. Реформа децентралізації має пріоритетне завдання надати кожній громаді ефективну та спроможну до швидких рішень владу. Владу, яку громади самі обирають і на діяльність якої можуть впливати. Щодня приєднані громади міста Львова відчувають на собі бездіяльність місцевої влади. Вони не можуть повноцінно функціонувати, вирішувати проблеми та нагальні питання.

Від дня складання присяги Львівського міського голови пройшло більше шести місяців. Проте питання врегулювання управління і удосконалення нинішньої моделі все ж не вирішене. Більше того, неодноразово громади отримувала публічні обіцянки про старостинські округи та призначення старост від заступників міського голови, проте безрезультатно», – переконує Володимир Марусяк.

За словами депутата, маємо ефективну практику інших міських рад у вирішенні даного питання. Адже сьогодні в Україні утворені та належним чином функціонують кілька сотень старостинських округів, призначені також і старости.

«Не потрібно чекати обіцяного владою Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост”. Як ми знаємо, нові пропозиції Президента та їх прийняття Верховною Радою України, можна очікувати довго. В законодавстві України є чітка процедура, яка дозволяє Львівському міському голові вже сьогодні утворити старостинські округи та призначити старост, які пропонує сама громада.

Тому, спираючись на думку громади, просимо невідкладно подати на розгляд депутатів пропозицію щодо старостинських округів сформованих в межах території попередніх рад; забезпечити прозорий, рівний та неупереджений відбір кандидатів на посаду старост з обов’язковими громадськими обговореннями», – додав депутат Володимир Марусяк.


Leave a Reply