У Львові відбулась презентація дитячого проекту про Митрополита Андрея Шептицького

0
908
У Львові відбулась презентація дитячого проекту про Митрополита Андрея Шептицького

У Львові у головній будівлі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького відбулася презентація нового освітнього дитячого проєкту «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові». Про це повідомив Керуючий партнер ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» Роман Білявський.

Львівська обласна рада оголосила 2020 рік роком Андрея Шептицького. Одним із  найвизначніших здобутків у подвижницькій праці визначного діяча церкви та одного із найвидатніших   українських меценатів ХХ століття – митрополита Галицького УГКЦ Андрея Шептицького стало заснування Національного музею у Львові. Сьогодні музей з пошаною носить ім’я свого творця. До 155 – ліття від дня народження свого Фундатора і Патрона НМЛ підготував інтерактивний проєкт для учнівської молоді Львівщини, який покликаний у цікавій та доступній розповіді ознайомлювати з історією музею та його збірками.

Команда музейників розпрацювала інтерактивний путівник-квест для дітей, який у формі захопливої гри та анімації знайомить з історією музею та його збірками. У путівнику оживають постаті митрополита Андрея та першого директора музею Іларіона Свєнціцького. Вони розповідають маленьким  відвідувачам про початки формування музею, знайомлять з його скарбами й ставлять запитання.

Автори путівника пропонують зосередити увагу глядачів на трьох локаціях: головній будівлі (просп. Свободи, 20), Історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) та Художньо – меморіальному музеєві Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11).

Розповідь буде присвячена вибраним творам українського мистецтва ХІV-початку ХХ століть,  що належать до  знакових   пам’яток  української духовно – культурної скарбниці.

Путівник буде доступний на інтерактивних панелях, встановлених в експозиціях у кожній зі згаданих локацій.

 У проєкті  залучено архівні матеріали музею, оригінальні фотографії та хрестоматійні пам’ятки фондових груп «іконопис», «давня декоративна тканина», «живопис», «графіка». Інсталяцію інтерактивної гри – квесту на сенсорних екранах проведено на основі комплексного підходу: опрацьовано концепцію, оцифровано артефакти, написано сценарій анімацій, укладено структуру інтерактивну, підготовлено ілюстративний матеріал, здійснено верстку.

Партнером освітнього дитячого проєкту «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові»  виступає ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Освітнього дитячий проєкт «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові» офіційно висвітлений на інформаційному порталі ЛОДА, а також: Газета «ЛЬВІВСЬКА ПОШТА», Інтернет – видання «ЧЕТВЕРТА СТУДІЯ», Інтернет – видання «КУЛЕМЕТ», Інтернет – видання «ФОТОГРАФІЇ СТАРОГО ЛЬВОВА».

Проведення заходу відбулося з дотриманням усіх правил карантину та санітарно – епідеміологічних норм.

Leave a Reply