У Львові відбудеться круглий стіл про будівництво підземного паркінгу біля Університету Франка

0
7284

5 липня 2018 року о 10:00 у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться круглий стіл «Інженерно-геологічні ризики та урбоекологічні й соціальні наслідки підземного будівництва на площі перед головним корпусом Львівського університету». Про це інформує прес-служба Університету.

Необхідність проведення публічного наукового заходу зумовлена тим, що впродовж кількох останніх років Львівська міська рада активно пропагує ідею спорудження багаторівневого підземного паркінгу на площі перед головним корпусом Львівського національного університету імені Івана Франка.

Університетська спільнота неодноразово висловлювала занепокоєння планами міськради щодо підземного будівництва на площі перед Університетом. Зокрема, на думку експертної комісії, яка працювала в ЛНУ ім. Івана Франка, спорудження та експлуатація такого масштабного проекту несе численні загрози – геологічні, історико-архітектурні, екологічні, санітарні та ін.

Під час зустрічі з головним архітектором проекту, яка відбувалася у Львівській міській раді 12 лютого 2018 року, представники Львівського університету висловили категоричну незгоду із планами будівництва паркінгу (http://www.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/02/2018-02-12-vysnovok.pdf).

Окрім того, в рамках громадського обговорення, оголошеного Львівською міською радою, Університет підготував низку зауважень і єдину пропозицію – не споруджувати паркінг, оскільки він є загрозою не лише для будівлі Університету, а й для прилеглих будинків, а плани його будівництва порушують чинне законодавство. Усі відповідні зауваження Університет спрямував у Відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР.

Незважаючи на це, Львівська міська рада продовжує наполягати на спорудженні паркінгу, фактично ігноруючи більшість численних застережень правників і громадськості, експертів з геології та екології, архітекторів та істориків, студентів і працівників Університету. Деякі аргументи ЛМР нещодавно озвучив у своєму відеоблозі головний архітектор міста Юліан Чаплінський

Відтак, Львівський університет запрошує всіх зацікавлених на засідання круглого столу «Інженерно-геологічні ризики та урбоекологічні й соціальні наслідки підземного будівництва на площі перед головним корпусом Львівського університету», метою якого є обговорення на фаховому, науковому рівні доцільності будівництва паркінгу. Зокрема, у дискусії візьмуть участь:

Петро Гожик, директор Інституту геологічних наук НАН України;

Мирослав Павлюк, директор Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України;

Степан Павлюк, директор Інституту народознавства НАН України;

Валентин Максимчук, директор Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України;

Олесь Ярема, повноважний представник в Західному регіоні ДП “Укрндпіцивільбуд”;

Михайло Наконечний, голова правління ПАТ “Геотехнічний інститут”; Микола Гайда, заступник директора Інституту культурної спадщини;

Андрій Салюк, голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури;

Юрій Криворучко, професор кафедри дизайну та основ архітектури НУ “Львівська політехніка”;

Петро Волошин, завідувач кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ ім. Івана Франка;

Звенислава Мамчур, завідувач кафедри екології ЛНУ ім. Івана Франка;

Олег Шаблій, завідувач кафедри економічної і соціальної географії ЛНУ ім. Івана Франка;

Олексій Сухий, завідувач кафедри новітньої історії України ім. Михайла Грушевського ЛНУ ім. Івана Франка;

Оксана Жолнович, доцент кафедри соціального права ЛНУ ім. Івана Франка;

а також представники громадськості, студенти, працівники Університету й усі зацікавлені.

“Запрошуємо долучатися представників засобів масової інформації. Початок роботи круглого столу о 10:00”, – йдеться у повідомленні.

Leave a Reply