У Львові розпочався ювілейний Leopolis Jazz Fest 2021 (ВІДЕО)

0
472
Leopolis Jazz Fest 2021

З 24 по 28 червня 2021 року у Львові стартував Х міжнародний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Протягом 5 днів на сценах Leopolis Jazz Fest виступить близько 200 музикантів з 18 країн світу.

Про це пише Кулемет з посиланням на ЛМР.

«Для Львова джаз – це як кисень, і коли з’явилося вікно можливостей, ми однозначно прийняли рішення, що джаз буде в цьому році. Ми дійсно дуже серйозно готувалися, і ви сьогодні бачите тільки маленьку верхівку цього айсберга з точки зору безпеки, порядку – все є. Тому насолоджуйтеся прекрасною музикою, спілкуйтеся з друзями, яких ви не бачили дуже давно, і пам’ятайте, що поки є джаз, доти є Львів, доки є Львів, доти є джаз», – сказав під час пресконференції Андрій Садовий, міський голова Львова.

Leopolis Jazz Fest – міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить в Україні в останні вихідні червня. Перший фестиваль відбувся у 2011 році. Щорічно фестиваль відвідує понад 100 тисяч гостей з України та іноземних країн. У 2016 році фестиваль був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним з найкращих джазових фестивалів Європи. Трансляцію концертів фестивалю у Європі здійснює всесвітньо відомий телеканал Mezzo. Через пандемію X Leopolis Jazz Fest був перенесений з 2020 року на 2021.

«Цей рік – рік ювілеїв. От вчора ми відкривали 10-й Книжковий Арсенал, а це 10-й Leopolis Jazz, і я щиро радий, що цього року фестиваль можливо провести. Ще на весні ми почали розмову з Андрієм Івановичем про те, що, незважаючи на ризики пандемії, спробуємо завдяки цим чарівним браслетам, запропонувати новий формат проведення фестивалю для того, щоб життя тривало, а його без джазової музики надто важко уявити, як і надто важко вже уявити Львів без джазу.

Тому я щиро радий, запрошую всіх долучатися до фестивалю. Тут також будуть відбуватись дискусії щодо викликів і можливостей, які стоять перед концертними організаціями, перед креативними індустріями. Тому буде кілька днів не тільки насолоди від музики, але й цікавих і змістовних розмов», – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Після міський голова Львова вручив подарунки для міністра, організаторів фестивалю та музикантів.

Детальніше Leopolis Jazz Fest:

Сцена імені Едді Рознера

Фестиваль став першою великою концертною подією з іноземними зірками, яка пройходить в Україні з початку пандемії. Минулого тижня Україна увійшла в зеленому зону, тому завдяки масовому тестуванню на фестивалі під час концертів можна знаходитися без масок.

На Сцені ім. Е. Рознера цьогоріч виступатимуть закордонні артисти, зірки джазу, адже завдяки бездоганній репутації фестивалю й високим стандартам організації заходу музиканти впевнені, що всі карантинні норми будуть дотримані.

Сцена на площі Ринок та у дворі Палацу Потоцьких

Для гостей та жителів Львова працюватимуть дві сцени у центрі міста з вільним доступом – на площі Ринок та у дворі Палацу Потоцьких. Концерти відбудуться за участі провідних європейських груп та колективів з Австрії, Італії, Іспанії, Литви, Люксембургу, Німеччини, Польщі, Туреччини, Франції, Швеції та Швейцарії. Більшість виступів на цих сценах традиційно пройдуть за підтримки посольств та інститутів.

Пікнікові зони

Цього року для гостей фестивалю працюватимуть три пікнікові зони, де на великих світлодіодних екранах будуть транслюватися концерти головної сцени ім. Едді Рознера. Вхід у всі пікнікові зони тільки за квитками з символічною вартістю (з метою контролю кількості відвідувачів). Найбільша пікнікові зона буде на території стадіону “Юність” в парку ім. Богдана Хмельницького. На цій локації завжди панує особлива атмосфера, яка так подобається великим компаніям та сім`ям. Комфортно розміститися можна у пікніковій зоні Київстар біля нижнього входу до парку. Біля верхнього входу до парку розташована на затишній галявині пікнікова зона Старопрамен.

Фестиваль відбувається за підтримки Генеральних партнерів: Mastercard, Київстар, Borjomi.

Організатори дякують за підтримку посольствам Швейцарії, Туреччини, Іспанії, Литви, Данії, Ізраїлю, Литви, Австрійському культурному форуму та OeAD, посольству Франції та Французькому інституту, посольству Італії та Італійському інституту, Goethe-Institut.

 

Leave a Reply