У Львові презентуватимуть дослідження про права людини

0
1905

У Львові презентують масштабне соціологічне опитування про те, як українці розуміють права людини. В межах проекту «День прав людини у вашому місті» площі Ринок також відкриється тематична виставка.  

15 грудня об 11:00 у приміщенні Львівської міської ради (пл. Ринок, 1, Мала сесійна зала (кабінет 230), 2 поверх) відбудеться прес-конференція, на якій представлять результати загальнонаціонального соціологічного опитування «Що українці знають та думають про права людини». Захід організовано в межах проекту «День прав людини у вашому місті» Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Під час прес-конференції розкажуть, чи знають українці, зокрема, львів’яни про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, як вони захищають свої права та інше. Йтиметься, крім того, про вплив військового конфлікту на сприйняття прав людини та те, чи змінилася, на думку опитаних, ситуація з правами людини з часів Євромайдану.

Спікери заходу:

  • Тетяна Печончик, голова правління ГО «Центр інформації про права людини»;
  • Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні;
  • Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради 7-го скликання.

На площі Ринок перед входом до ратуші буде встановлено тематичну експозицію: шість кольорових конструкцій-кубів, проілюстрованих найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами, висновками та рекомендаціями. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлені стосовно п’яти регіонів України – Заходу (зокрема, Львівської області), Сходу, Півдня, Донбасу та Центру.

Також на площі працюватиме інформаційний намет. Зацікавленим громадянам розказуватимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися за безкоштовною допомогою.

Львів – друге місто у регіональному турі «День прав людини у вашому місті». Подібні акції також відбуваються у Чернігові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Маріуполі.

Метою проекту «День прав людини у вашому місті» є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до більш активного захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців.

Довідка: Дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та Центром інформації про права людини за ініціативою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та при підтримці ПРООН в Україні. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні.

 

Залишити відповідь