У Львові подискутують про призначення Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні

0
697
У Львові подискутують про призначення Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні

Музей Гідності у Львові організовує зустріч-дискусію на тему: «Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні: місце пам’яті, громадський простір чи туристична локація?». Для участі в заході необхідно зареєструватись.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

«За останні півтора року Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові кілька разів опинявся в епіцентрі скандалів. І якщо графіті-малюнки на Меморіалі або розбиття скла – це більше схоже на вандалізм і хуліганство, то весільна фотосесія і святкування дня народження – це вже питання якісно іншого характеру.

Після кожної такої події думки громадськості розділяються. Одна частина вимагає найсуворішого покарання для порушників (аж до кримінальної відповідальності), розуміючи такі дії як наругу над пам’яттю про Небесну Сотню. Інша частина суспільства також засуджує такі дії, але пояснює їх специфікою самого Меморіалу, навколишньої місцевості та туристичною привабливістю місця, а не умисною наругою над історією чи пам’яттю про Героїв», – зазначають організатори події.

Відтак, Музей Гідності у Львові ініціює дискусію, яка має дати відповідь на прості, але водночас і неймовірно складні питання:

  • Чим є Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові: місцем пам’яті і молитви, громадсько-культурним простором чи туристичною локацією?
  • Як його сприймають громадськість, містяни, туристи?
  • Чому на Меморіалі періодично відбуваються події, що розбурхують частину львівської громадськості?
  • Як потрібно поводитись на Меморіалі? Чи існують правила поводження і чи потрібні вони?
  • Які повноваження Муніципальної варти і чи є порушенням закону фотосесії, відпочинок чи святкування на Меморіалі?
  • Де межа між Меморіалом як пам’ятним місцем і Меморіалом як туристичною локацією?

На всі ці питання 4 серпня намагатимуться дати відповідь запрошені спікери:

– Андрій Лесюк – архітектор, співавтор Меморіалу;

– Роман Матис – громадсько-політичний діяч, економіст;

– Наталія Дигдалович – керівниця Львівського відокремленого підрозділу ВГО «Родина Героїв Небесної Сотні», дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича;

– Леся Лисак – сестра Героя Небесної Сотні Романа Сеника;

– Ольга Гончар – культурологиня, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»;

– Віра Проців – капітан поліції, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю УПП Департаменту патрульної поліції у Львівській області;

– Наталія Добрянська – консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова.

Модератор: Олександр Сапронов – завідувач відділу фондів Музею Гідності у Львові.

В межах підготовки до дискусії музей проводить опитування, щоб зрозуміти, як мешканці та гості міста ставляться до Меморіалу, і які функції, на їхню думку, він може чи має виконувати. Посилання на опитування: https://bit.ly/3rGdVh0.

Також працівники Музею Гідності провели декілька днів на меморіалі, поспілкувались з відвідувачами, і готові розповісти, як самі відвідувачі сприймають місце, на яке прийшли з тих чи інших мотивів.

Відбудеться дискусія в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука. Щоб відвідати захід, необхідно зареєструватися: https://bit.ly/2TKSDm8.

Контактна особа: Сапронов Олександр – 0665840430.


Leave a Reply