У Львові кожна сім’я заплатить Садовому 145 гривень

1
148

Старі пломби, які встановив «Львівводоканал», втратили чинність ще з кінця 2021 року

Львів’яни отримали новий «комунальний виклик» — оплатити в «Ощадбанку» за послуги пломбування лічильників гарячої води. Пломбування платне — 145 гривень, плюс комісія банку (орієнтовно 5% від суми). В касах цього банку виникли черги, а також нерозуміння, що це за нововведення.

Про це пише Кулемет з посиланням на Високий замок.

«В абонентському відділі черги, люди нервують і критикують міську владу, — повідомив «ВЗ» львів‘янин Андрій Вихопень. — Що це за нововведення щодо передачі повноважень пломбування лічильників на гарячу воду — від «Львівводоканалу» до «Львівтеплоенерго»?

Звертаються за коментарем до «Львівтеплоенерго». Директор підприємства Олександр Одинець пояснив «ВЗ», що нові пломби не стосуються того, що ліквідували ЛКП «Залізничнетеплоенерго» і приєднали до «Львівтеплоенерго». Чимало львів‘ян помилково висувають таку версію.

Раніше функції пломбування лічильників води були покладені на «Львівводоканал». Якщо лічильник має повірку та пломбу, отже плата за воду законна і рахується по показниках лічильника.

Олександр Одинець каже, з грудня 2021 року в Україні діють зміни до закону «Про житлово-комунальні послуги». Тож поставити пломбу на лічильник гарячої води має теплопостачальна організація, навіть якщо пломба від «Львівводоканалу» ще чинна.

З того часу, каже чиновник, львів’янам приходить повідомлення про те, що потрібно опломбувати лічильник за новими правилами. Правила такі: спершу мешканець квартири оплачує послуги пломбування і за саму пломбу, потім отримує послугу (в суму 145 гривень входить виїзд спеціаліста «Львівтеплоенерго» до квартири мешканця).

Станом на кінець лютого 2024 року, нові пломби отримали понад 50% мешканців Львова.

«Поступово проводимо опломбування лічильників, бо одразу всіх не можемо забезпечити новими пломбами, — наголошує Олександр Одинець. — Ми зі споживачами уклали договори про це. Усі споживачі гарячої води мають до нас звернутися за опломбуванням, як до надавачів послуг гарячої води. Колись такого не було. Бо законодавство було іншим, плюс договір був єдиним — на постачання теплової енергії та гарячої води. Щодо стягнення плати, то вона теж передбачена в законодавстві, оскільки послуга не входить в тариф на гарячу воду».

1 коментар

Залишити відповідь