У центрі Львова на території медичного університету депутат від ЄС хоче побудувати готель (ВІДЕО)

В університеті запевняють, що готові навіть звернутися до іноземних колег, щоб завадити будівництву готелю

1
357
Фото Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

На території Львівського медичного університету компанія-забудовник “Парктрейд”, яка належить депутату Львівської міської ради Назару Бербеці, має намір збудувати апарт-готель. Обговорення проєкту майбутнього готелю між забудовником та представниками університету відбулися 21 листопада у Личаківській районній адміністрації.

Про це пише Кулемет з посиланням на LVIV.MEDIA.

Компанія-забудовник має у власності гаражі на території Львівського медичного університету імені Данила Галицького. Тепер, на місці цих гаражів, забудовник хоче збудувати апарт-готель. Представляли проєкт майбутнього апарт-готелю Назар Бербека та головний архітектор проєкту Володимир Йосипчук. Вони пообіцяли, що у майбутньому готелі облаштують також освітній хаб, а також там зможуть жити як студенти, так і викладачі, на рівні з усіма іншими гостями закладу.

Завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Роман Лесик назвав намір віддати частину приміщення готелю під студентський хаб цинічною спекуляцією. “Найкращий хаб для студентів – це їхній деканат”, – зазначив він.

Нам вдалося створити сучасну лабораторію. В нас є унікальні прилади, які були завезені до нас. Ми можемо похвалитися такою лабораторією, якої немає зараз навіть в центральній Україні. А ви будете робити капітальне будівництво. А у нас стоїть високоточна апаратура. Ваші роботи знищать її. Ми зараз проводимо дослідження у царині онкології. Якщо виб’ється хоч один прилад, ми змушені будемо закрити ці дослідження”, – сказав Роман Лесик.

“Будувати на територію університету — це бандитизм. Ви своїми руками хочете нас знищити. Ми не пропустимо вас, ми не дамо вам зводити там будівлю. Бо як тільки ви зачепите там хоч один гараж, то корпус університету, в якому, зокрема, розташований анатомічний музей, провалиться”, – кажуть в університеті.

Окрім того, поряд з майбутнім готелем буде морг, інфекційна лікарня, Личаківське кладовище, а ще могильник. А це може бути загрозою для майбутніх гостей готелю, адже існує ризик поширення серед них інфекційних хвороб.

Завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград запевнила, що забудовник порушує правила санітарно-захисних зон. Адже, згідно з ними, готель мав би бути на відстані не менше кілометра від інфекційної лікарні та щонайменше на відстані 500 метрів від моргу та паталогоанатомічного відділення.

Студенти апелювали до Назара Бербеки як до депутата, який мав би діяти в інтересах людей. Його просили взяти до уваги те, що університетська спільнота проти будівництва. “Ми не забираємо у вас ваші гаражі, користуйтеся ними, покращуйте, але ми сьогодні апелюємо до вашої душі та совісті”, – зверталася до забудовників університетська громада.

На ці аргументи представників університету Назарій Бербека заявив, що на території університету є його власність, в саме гаражі, а отже він має право розпоряджатися ним. “Ми мусимо щось вирішити, бо ні це майно, ні ми нікуди від вас не дінемося”, – сказав представникам університету забудовник Назар Бербека. Проте запевнив, що спробує шукати компроміс.

Назарові Бербеці, який запевняв, що вболіває за університет, запропонували скерувати увесь ресурс не на побудову готелю, а на відновлення корпусів університету та на розвиток науки.

“Ми не просто університет, ми історична пам’ятка архітектури України та медицини Європи. До нас приїжджають з-за кордону і дивуються нашій організації праці. У нас що не кафедра, то унікальний музей. І ось туди треба вкладати кошти. І ми не дозолимо вам зробити те, що ви хочете, бо на території університету має бути студентський осередок”, – переконували представники університету імені Данила Галицького.

На зустрічі згоди так і не дійшли. Проте представники навчального закладу запевнили, що не дозволять збудувати готель на своїй території. Вони готові навіть, якщо знадобиться, шукати підтримки у закордонних колег.

1 коментар

Залишити відповідь