У Бродах розпочали реставрацію будівлі Празького банку

1
66

У Бродах розпочали реставрацію будівлі Празького банку

Про це сьогодні повідомила Бродівська міська рада, пише Кулемет

Споруда є пам’яткою архітектури місцевого значення. Першочергово тут здійснюють ремонтно-реставраційні роботи на даху, який протікає.

💬 “Відновлювати пам’ятку Бродівська міська рада планувала ще до початку повномасштабного вторгнення. Цьогоріч, через критичний стан дахового покриття, на реставраційні роботи в обласному бюджеті передбачили 6 млн гривень. Ще 1,5 млн виділила місцева влада. Так, спільними зусиллями хочемо до кінця року завершити повний комплекс робіт, передбачений договірною ціною”, — розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

Реставраційні роботи на пам’ятці здійснює ТОВ “Роксіс груп”.

💬 “Дах уже не витримував найменшого дощу. В кабінетах зі стелі капала вода. Ремонт у приміщенні не допомагав”, — прокоментували ситуацію на сторінці Бродівської міської ради у Фейсбуку.

ℹ️ Нагадаємо, будівля філії Празького банку в Бродах будувалася впродовж 1909-1911 р. Раніше на цьому місці стояли два будинки, а колись давно — “Готель під конем”, що згорів під час великої пожежі у травні 1859 року.

Сам банк функціонував до початку Першої світової війни. Під час якої тут перебувала австрійська управа міста. В період ЗУНР — розмістилася військова команда Бродів.

У Другу світову війну місто бомбардувала німецька авіація. Цілями були різноманітні військово-стратегічні об’єкти, серед яких — будинок штабу Кресової Бригади Кавалерії — колишній Празький банк. Одна із бомб ледь не знищила будівлю — впала на протилежному боці вулиці. До сьогодні на фасаді споруди можна помітити чимало слідів від уламків і куль обидвох світових воєн.

1 коментар

Leave a Reply