Цьогоріч завдяки профілактичним рейдам у сім’ї повернули 60 дітей

0
693

Про це сьогодні, 17 вересня, під час розгляду  питання реалізації державної політики щодо соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис.

З метою своєчасного виявлення дітей, батьки яких не забезпечують їм належного догляду та піклування, службами у справах дітей спільно з органами Національної поліції, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, органами освіти, охорони здоров’я впродовж 2018 року здійснили 619 профілактичних рейдів, під час яких  обстежили 980 сімей. В результаті чого виявили 60 дітей, попередили 653 батьків щодо невиконання батьківських обов’язків, а до 214 батьків ініціювали притягнення до відповідальності.

За словами Володимира Лиса, на обліку в службах у справах дітей Львівської області, станом на 1 вересня перебуває 1134 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

З них – 1045 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 52 дітей, які зазнали фізичного та іншого насильства з боку дорослих, 21 дітей систематично залишають постійне місце проживання, 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування переміщених із зони АТО.

“З 1134 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах 846 – проживають у власних сім’ях; 139 перебувають в закладах системи МОН; 49 перебувають у будинках дитини системи МОЗ; 40 навчаються в училищах, коледжах; 32 перебувають у дитячих будинки системи МОН; 28 у закладах створеними громадськими та релігійними організаціями”, – зазначив Володимир Лис.

У поточному році на профілактичний облік поставили 324 дитини, а зняли з нього – 219 дітей.

Також у межах апаратної наради виконавчий директор БО «Львівська освітня фундація» Мар’яна Кащак представила пілотний проект трирівневої профілактики соціального сирітства у громаді.


Leave a Reply