Стали відомі подробиці жахливої трагедії із немовлям на Львівщині

0
1569

Поліція знайшла жінку, яка зарила своє мертве новонароджене немовля у могилі на цвинтарі в селі Боянець. Історія моторошна, важка. Осад завжди є, коли знаходять мертвих немовлят… але цього разу це було щось з містичним темним шлейфом. Про це інформує журналіст Вікторія Балицька.

Коротко бек: в п’ятницю удень мешканка села Любов Іськевич прибирала могилу свого сина і раптом побачила, що з надгробку сусіднього поховання щось дивне стирчить. Спершу подумала, що то хтось закопав кота чи нутрощі свійської тварини. Але то була… дитина. Новонароджена дівчинка загорнута в хустину. І закопана в нижній частині гробу, як би над ногами мерця.

Я в суботу їздила в те село, спілкувалася з людьми. Вони просто приголомшені, вражені, розгублені… Пані Люба казала, що спати не могла, і ніяк повірити не може, що знайшла таку моторошну знахідку, в такому місці… чому на цвинтарі? Чому саме у цій могилі? Там похована старенька жінка, яка померла на початку цього року у майже 90-річному віці. Поруч покоїться її чоловік. Вони не мали своїх дітей…

Перед поліцією стояло складне завдання: знайти маму дитини. На місці відпрацювали експерти, а наступні два дні всі сили Жовківського відділення поліції були спрямовані на пошуки породіллі. Опитали півтори тисячі селян. Знаю, що деякі поліцейські не спали дві доби підряд. Але знайшли! Місцеві мешканці, до речі, не вірили що то хтось з села. Були впевнені, що то заїжджа жінка – дорога від кладовища недалеко і можна пройти непоміченим і так само зникнути. Казали люди: в нас всі сім’ї нормальні, в кожній сім’ї по двоє троє дітей…

У 24-річної породіллі, яку розшукала поліція, теж троє дітей, 5,4 і 2 роки. Є чоловік. Це була четверта дитина. Дівчинка. Народила її жінка 5 вересня в підсобному приміщенні опівночі. Поліціі сказала, що дитя народилося мертвим. Відтак, поплакала, а вночі, вже під ранок, пішла на цвинтар і там підховала до своєі родички.

Виявляється є такий звичай підховувати померлих дітей до покійних родичів. Про це мені розказав один розумний і кмітливий поліцейський. А сільський голова розповів, що жінка, в чиїй могилі знайшли тіло немовляти, своїх дітей не мала. Колись давно вони з чоловіком взяли на виховання племінника. Ростили його як свого. Так от виявилося, що власне ця породіля – то донька всиновленого. Тобто, фактично онука покійної. Що у молодої жінки коїлося в голові, коли несла страшний згорток на кладовище у світлі місяця, можна лиш фантазувати, але логіку прослідкувати можна. Вона принесла правнучку щоб підзахоронити до бабусі.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 117 (умисне убивство матір’ю своєї новонароджені дитини). Однак, зараз не відомо чи дитина народилася живою чи мертвою. На ці питання дадуть відповідь результати експертизи, яка ще триває. Можливо все було так, як розповідає породілля. Але чому ж нікому нічого не розповіла?
Чим би не завершилася ця драматично-готична історія, в селі ще довго пам’ятатимуть її. Передаватимуть з покоління в покоління, факти обростатимуть домислами і потрохи кримінальна історія перетворюватиметься в моторошну містичну легенду…
Андрій Коцур я знала, що ви знайдете маму дитини 🙂 з вашою наполегливістю і професійністю – то було без варіантів! Спасибі вам і вашим підлеглим за наполегливу працю!

 

Залишити відповідь