Шмигаля закликали напрацювати ефективну роботу транзитних шляхів для української аграрної продукції

У зв'язку з блокадою морських портів України, можливість експорту суходолом стала дорогоцінною альтернативою, а важливість транзиту аграрної продукції через території п’яти сусідніх країн-членів ЄС зросла

0
621
Запуск ринку землі для юросіб необхідно відкласти до завершення воєнного стану, - Віктор Візний

Провідні аграрні асоціації закликали українську владу спільно з представниками держав-членів ЄС розробити механізми, які б забезпечили оперативну, прозору і ефективну роботу транзитних шляхів для української аграрної продукції.

Відповідне звернення ми разом з провідними аграрними асоціаціями, які входять до ГС «Всеукраїнський аграрний форум», та ГО «Союз виробників харчової промисловості України» адресували Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, Міністру економіки України Юлії Свириденко, Міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову, Прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ользі Стефанішиній, Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Сольському.

Про це повідомив громадський діяч Віктор Візний, пише Кулемет.

У зв’язку з блокадою морських портів України, можливість експорту суходолом стала дорогоцінною альтернативою, а важливість транзиту аграрної продукції через території п’яти сусідніх країн-членів ЄС зросла.

За останні 18 місяців Україна експортувала більше 85 млн т агро-харчової продукції, серед яких саме морськими шляхами було вивезено близько 32,5 млн т продукції. Відповідно, за цей же час через «Шляхи Солідарності» (сухопутними шляхами через сусідні до нас держави-члени Європейського Союзу) було експортовано 50 млн т української сільськогосподарської та харчової продукції. У цих умовах надзвичайно важливо розширити транзит української аграрної продукції через сусідні до нас держави-члени ЄС. Враховуючи невизначеність щодо майбутнього продовження роботи Чорноморської зернової ініціативи, український аграрний сектор ризикує залишитись заблокованим всередині країни та бути витісненим зі світових ринків (країни Африки, Близького Сходу та Азії), які сьогодні все більше і більше потрапляють під російський вплив та пропаганду отримання «безкоштовного зерна»»

Представники українського аграрного сектору, як і українське суспільство в цілому, засуджують введення будь-яких односторонніх заборон зі сторони європейських країн по відношенню до української продукції. Продовження дії заборони на ввезення аграрної продукції до п’яти сусідніх держав-членів ЄС матиме негативний вплив на український аграрний сектор. В той же час, можливе обмеження транзиту цих культур територією сусідніх країн ЄС до третіх ринків спричинить катастрофічні наслідки для сектору.

“Я підтримую розбудову вільної та відкритої торгівлі між Україною та її партнерами. Водночас, просимо приділити максимальну увагу питанню забезпечення ефективного транзиту. Згідно з даними експорту “Шляхами Солідарності”, обсяги експорту в серпні 2023 року все ще не досягли рівня березня цього ж року. В той же час, ми вважаємо, що співпраця та партнерство між Україною та державами-членами ЄС має великий потенціал, а тому наголошую на необхідності продовження пошуку конструктивних рішень щодо аграрного експорту!

Аграрні асоціації внесли пропозиції щодо можливого вирішення ситуації, що склалась між Україною та п’ятьма сусідніми до державами-членами ЄС щодо експорту певних видів агропродовольчої продукції”, – наголосив Віктор Візний.

Залишити відповідь