Сесія одноголосно підтримала ухвалу щодо використання червоно-чорного прапора

0
987

У Львівській міській раді досягли компромісу щодо використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу. Відповідна ухвала вчора була проговорена, підписана головами фракцій і сьогодні підтримана усіма депутатами на сесії Львівської міської ради.

«Вчора, під час спільного засідання керівників усіх фракцій, ми зробили дуже  мудре і справедливе рішення. Вчора, всі керівники фракцій виступили співавторами ухвали, спільно усі колеги депутати підписалися під ухвалою про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території міста Львова.

Ми маємо унікальну ситуацію, коли всі керівники фракцій виступили авторами ухвали. Ми маємо велику повагу і ми шануємо наш національний стяг. Ми також маємо повагу до прапора нашої визвольної боротьби. У нас нині день єдності. Ніхто ніколи не має права нас з вами посварити. Прошу мати повагу один до одного завжди», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак він зачитав текст ухвали.

«Я також даю доручення, щоб ми закупили необхідну кількість флагштоків і одразу підписую цю ухвалу», – додав Андрій Садовий.

За ухвалу проголосувало 59 депутатів.

Подаємо текст ухвали повністю з додатком:

Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території м. Львова

Розуміючи істинну ідеологію та зміст червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу, визнаючи, що борці за незалежність України у XX столітті відіграли головну роль у відновленні української державності, керуючись ст. 1, 2, 5 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», міська рада ухвалила:

1. Затвердити перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті борців за незалежність України, у які поруч з Державним прапором України вивішується червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу на території м. Львова (додається).

2. Встановити такі місця вивішування червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу:

2.1. Площа перед будівлею міської ради

2.2. Місця перед будівлями районних адміністрацій міської ради.

3. Виконавчому комітету передбачити кошти у проекті змін до міського бюджету м. Львова в частині закупівлі необхідних предметів.

4. Рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, вивішувати поруч з Державним прапором України червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу у дні, перелічені у додатку до цієї ухвали.

5. Визначити, що під час пленарних засідань міської ради поруч з Державним Прапором України та Хоругвою Ради у дні, визначені в додатку до цієї ухвали, у сесійній залі міської ради встановлюється червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу.

6. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з питань розвитку.

ПЕРЕЛІК

дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті борців за незалежність України, у які поруч з Державним прапором України вивішується червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу на території м. Львова

з/п

Дата

Подія

1

2

3

1.

1 січня

День народження голови Проводу ОУН –

Степана Бандери

2.

3 лютого

Створення ОУН

3.

5 березня

Річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича

(з жалобою)

4.

21 травня

День пам’яті жертв політичних репресій (з жалобою)

5.

Четверта неділя травня

Свято Героїв

6.

14 червня

День народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу ОУН Євгена Коновальця

7.

30 червня

Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича

8.

30 липня

Створення УВО

9.

14 жовтня

День захисника України, день створення УПА

Leave a Reply