СБУ припинила роботу незаконного сервісу, який дозволяв росіянам анонімно телефонувати в Україну

1
128

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ділків, які здійснювали перемаршрутизацію міжнародних дзвінків в Україну. Їхні послуги дозволяли будь-кому із-за кордону анонімно телефонувати в нашу державу.

Про це пише Кулемет з посиланням на пресслужбу СБУ.

Цим каналом користувалися також росіяни, що створювало додаткову загрозу національній безпеці України. 

У результаті комплексних заходів вдалося встановити 4-х організаторів нелегального бізнесу. Їм уже повідомлено про підозру, а діяльність «телефонного сервісу» припинено.

За матеріалами слідства, ділки використовували PROXY-сервери, новітні технології ІР-телефонії та спеціалізоване програмне забезпечення.

 

Це дозволяло обходити центри комутації вітчизняних операторів і робило всі дзвінки, що проходили через «сервіс», невидимими для українських правоохоронних органів. 

За наявними даними, щотижня ця незаконна діяльність приносила ділкам до 50 тис. дол. США. 

Щоб «заплутати сліди», організатори «бізнесу» використовували підставних осіб з-поміж соціально незахищених верств населення.

Проте українська спецслужба викрила та припинила незаконну діяльність. 

На підставі зібраних доказів 4-м фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Заходи проводили співробітники СБУ та Національної поліції за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

1 коментар

Leave a Reply