Садовий взяв кредит у члена “Самопомочі” під надвисокі відсотки

1
1275

Міськрада взяла транспортний лізинг у львівського «УкрГазБанку», директором якого є депутат міськради від «Самопомочі» Олег Василишин. Це довели журналісти програми «Правда. Розслідування» на телеканалі НТА, пише Вголос.

Йдеться про закупівлю 150 великогабаритних автобусів для комунального АТП №1. Їх посадовці вирішили закупити в обхід електронної системи відкритих аукціонів «ProZorro», взявши лізинг в державного «УкрГазБанку». Виплати розтермінують на три роки.

Зокрема, журналісти наголошують на надвисокій як для валютного лізингу відсотковій ставці — 18 % річних. За умовами договору, вартість товару — фактично сума виплат — прив’язується до курсу євро.

Крім цього, в розслідуванні йдеться і про недбальство чиновників Львівської міськради, які дозволили приватним перевізникам встановити монополію в сфері транспорту. Так, Микола Шкурган, котрий раніше керував “АТП 14630” та “Міра і К”, цього року очолив ще й “Фіакр Львів”.

Інший доказ створення приватної монополії — відсутність конкуренції під час проведення нового конкурсу на перевезення. Тепер мерія де-факто залежить від волі приватних компаній-перевізників і не має на них ґрунтовних важелів впливу.

1 коментар

  1. Так це ж державний банк, він єдиний хто кредитує комунальні підприємства. З пропозиціями яких лізингових компаній, що готові надати ці послуги порівнювали вартість лізингу?

Leave a Reply