Проектування освітлення на підприємстві

Освітлення – фактор, який відіграє важливу роль в будь-якій сфері діяльності людини. Її зір є основним джерелом інформації, тож якість освітлення має бути на високому рівні.

0
67
Проектування освітлення на підприємстві

Освітлення – фактор, який відіграє важливу роль в будь-якій сфері діяльності людини. Її зір є основним джерелом інформації, тож якість освітлення має бути на високому рівні. З цією метою спеціалісти компанії Luminal роблять світлотехнічний розрахунок та проектування освітлення.

Грамотно складений проект – запорука якісного освітлення приміщення, об’єкту чи простору. Проектування на підприємстві має певні нюанси. Його система, передбачувано, відрізняється від побутового освітлення, а розробка та реалізація проекту є більш складною у технічному плані. Враховуючи те, що здоров’я та безпека, а також рівень працездатності працівників безпосередньо пов’язані з якістю освітлення, тож вимоги до нього висуваються дуже високі.

Проектування освітлення: нормування

Щоб правильно спроектувати освітлювальну систему, варто провести цілий комплекс робіт та розрахунків. Це під силу лише професіоналам, адже слід одразу досягти виконання декількох задач:

  • створити комфортне освітлення, визначивши необхідну кількість світильників та їх характеристики, а також місця для їх розміщення;
  • мінімізувати енерговитрати;
  • врахувати діючі норми та стандарти.

Особливо важливим є останній пункт, адже від його виконання залежить безпека людей. Нормування здійснюється з урахуванням типу споруди та приміщення (заклад, цех, кабінет, житловий будинок тощо). Спеціалістам доводиться аналізувати всю наявну документацію, щоб грамотно розробити проект, який врахує та забезпечить дотримання існуючих стандартів.

Що враховується під час проектування?

  • Архітектурні особливості та функціональне призначення кімнат. Вони вливають на вибір типу освітлення та світильників.
  • Навколишнє середовище – вібрації, пил, вологість тощо. Від цього залежить рівень захисту обладнання.
  • Екологічність – світильники не мають шкодити людям.
  • Економічність, ефективність та потужність техніки.
  • Високий рівень пожежної безпеки.
  • Тривалість експлуатації.
  • Особливості обслуговування освітлювальних приладів.

Задачі, які може вирішити проектування освітлення

Правильно розроблений проект сприяє створенню рівномірного освітлення, яке передбачає невисокі затрати енергії. Спеціаліст підбере сучасне обладнання, що допоможе досягти бажаного результату. Його установка дозволить забезпечити комфортний рівень освітлення для персоналу (без бліків, пересвітів та сліпих зон).

Правильно спроектована система освітлення не нашкодить здоров’ю. Вона підвищить рівень працездатності людей та зменшить травматизм на робочих місцях. Розробкою і втіленням таких проектів займаються спеціалісти компанії Люмінал.

Етапи професійного проектування

Його мають здійснювати фахівці, що мають потрібний рівень знань та практичний досвід. Проектування системи передбачає її аудит. Для цього спеціаліст може виїжджати на об’єкт або ж працювати віддалено, у випадку наявності потрібної інформації. Для цього він має знати розміри й призначення приміщення, а також – товщину стін, висоту стелі, види оздоблювальних матеріалів, особливості/наявність природного світла.

Світлодизайнер обговорює задачі, які має виконувати освітлення та обирає його тип. Світлотехнічні розрахунки проводяться з урахування всіх нормативів. Для оцінки проекту замовник отримує його візуалізацію, яка згодом втілиться в реальність з авторським наглядом чи без нього.

Якість освітлення на підприємстві безпосередньо залежить від якості проектування. Відсутність правильних розрахунків, які враховують санітарні та технічні норми, зовсім не сприяє формуванню гарного освітлення. Щоб отримати енергоефективну систему, яка не нашкодить здоров’ю, варто звертатися до професіоналів. Позитивний результат – гарантований!

Leave a Reply