Президент Польщі підписав закон про обмеження торгівлі в неділю

0
885

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про обмеження торгівлі по неділях, повідомило місцеве видання Money.pl. Діяти закон почне з 1 березня. А перша неділя, в яку поляки не зможуть робити покупки, припадає на 11 березня, інформує Західнет.

Нагадаємо, відповідно до закону, від 1 березня 2018 року в кожному місяці магазини будуть працювати лише у дві неділі – в перший і останній тиждень місяця. З 2019 року магазини будуть відкриті тільки в останню неділю місяця, а з 1 січня 2020 року почне діяти суцільна заборона на торгівлю по неділях, за винятком 7 спеціально визначених неділь на рік – двох неділь, які передують Різдву, однієї неділі, яка передує Великодню, та останніх неділь січня, квітня, червня і серпня – на період сезонних розпродажів. Список цих неділь також поширюється на 2018 і 2019 роки.

Працювати по неділях зможуть квіткові і кондитерські магазини, пекарні і кав’ярні, що продають морозиво. Умовою для них буде зобов’язання продавати виключно квіти, морозиво, хлібобулочні та кондитерські вироби.

Додатково вводиться обмеження на торгівлю в переддень Різдва (Святвечір, 24 грудня) – в цей день торгувати дозволено лише до 14:00.

Закон також передбачає штраф за порушення заборони, який буде складати від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а в разі постійних порушень заборони – позбавлення волі.


Leave a Reply