Послугами лікарняної каси Львівської залізниці скористалося майже 17 тис. залізничників

0
1295
Львівська залізниця
Фото Валерій КАРАМАН

Громадська організація «Лікарняна каса Львівської залізниці» прозвітувала про підсумки діяльності впродовж 2017 року. Про це інформує прес-служба Львівської залізниці.

Нині членами Лікарняної каси є понад 42 тис. осіб, 94,4 % з них – працівники регіональної філії «Львівська залізниця» та інших підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», решта – члени їхніх родин та ветерани магістралі. За підсумками 2017-го року на рахунок Лікарняної каси надійшло 35 млн грн. членських внесків, витрачено – 34,5 млн грн. Майже (88,2% – на лікування членів каси, решта – на придбання медичного обладнання тощо). Загалом медичну допомогу в 2017 році отримали 16743 особи.

Члени Лікарняної каси впродовж року отримували медичну допомогу в 238 медичних закладах. За рік надійшло 2893 справи на компенсацію витрат за лікування членів каси в неуповноважених (незалізничних) медзакладах. Сукупно торік було виплачено 8,6 млн грн. компенсацій. Поряд із тим, за зверненням медичних закладів щодо лікування 638 осіб надано дозволи на понадлімітні витрати на загальну суму 1,5 млн грн., адже іноді сума коштів, потрібна для ефективного та повного лікування, сягала 20 тис. грн. і більше. У 2017-му майже 500 осіб отримали компенсацію в розміні понад 5 тис. грн., у тому числі 104 особи – понад 10 тис. грн., 65 осіб – від 20 до 35 тис. грн., 23 особи – від 35 до 75 тис. грн.

Внаслідок зростання цін на медикаменти, обстеження, вироби медичного призначення на 30,6% збільшилися витрати на медичне обслуговування. Тож із метою збереження належного рівня медичного обслуговування членів Лікарняної каси розмір щомісячних членських внесків у 2017-му збільшено до 75 грн. При цьому, кожен працівник чи пенсіонер магістралі згідно з колдоговором отримує часткову компенсацію членських внесків у розмірі 25 грн.

Завдяки збільшенню розміру членських внесків збільшено ліміти витрат на медикаменти та обстеження (від 25% – при захворюваннях терапевтичного і хірургічного профілю, до 75 % – при кардіохірургічних втручаннях, проведенні хіміотерапії та лікуванні гепатитів). Введено компенсацію при амбулаторно-поліклінічному лікуванні на обстеження МРТ, КТ, УЗД.

Лікарняна каса – це соціальний проект, що запроваджений і успішно функціонує на Львівській магістралі із 2009 року. Його першочерговим завданням є покращення рівня медичної допомоги залізничникам, членам їхніх сімей та ветеранам транспорту. Тому в ході діяльності Лікарняна каса Львівської залізниці постійно вдосконалює програму надання медичної допомоги. За звітний період її розширено в частині проведення інтенсивної терапії, лікуванні очних захворювань зі застосуванням сучасних технологій, амбулаторного лікування тощо. Прийнято рішення щодо членства у касі дітей залізничників – членів Лікарняної каси. Крім того, до Лікарняної каси без сплати членських внесків прийнято членів сімей залізничників, які загинули в зоні АТО, їхніх дітей взято на обслуговування в дитячу поліклініку Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті.

Базовим закладом для лікування членів Лікарняної каси є Клінічна лікарня Львівської залізниці (м. Львів), але зі зміною статусу інших відомчих медичних закладів постало питання щодо подальшого обслуговування членів Лікарняної каси в районах та інших областях. Для вирішення цієї проблеми Лікарняна каса уклала договори із комунальними лікарнями практично у всіх регіонах діяльності магістралі, а всі уповноважені медзаклади забезпечені електронною базою даних членів каси. Крім того, Лікарняна каса уклала договори з медичними закладами та аптечними установами на безготівковий відпуск медикаментів для членів Лікарняної каси, що лікуються в уповноважених закладах, якщо такі медикаменти відсутні в лікарні.

Медичні установи, із якими укладені договори:

Львівська обл.: Стрийська і Самбірська (колишні залізничні) лікарні, Самбірська центральна районна лікарня, обласна клінічна лікарня, обласний кардіологічний центр;

Тернопільська обл.: обласна університетська лікарня, Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр (колишня залізнична лікарня);

Рівнненська обл.: Рівненська міська (колишня залізнична) лікарня №2, Здолбунівська центральна районна лікарня;

Волинська обл.: Луцька міська клінічна лікарня, Ковельське міське територіальне медичне об’єднанням, Ковельська обласна поліклініка (колишня залізнична лікарня), Сарненська районна (колишня залізнична) лікарня;

Івано-Франківська обл.: Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня і міська клінічна лікарня №1, Івано-Франківська міська поліклініка №5 (колишня залізнична лікарня), Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни (м. Коломия, колишня залізнична лікарня);

Чернівецька обл.: Чернівецька міська (колишня залізнична) лікарня, обласна лікарня швидкої медичної допомоги.

Закарпатська обл.: Ужгородська центральна міська університетська лікарня, Ужгородська районна (колишня залізнична) лікарня, Мукачівська міськрайонна, Воловецька і Виноградівська районні лікарні, Чопська міська (колишня залізнична) лікарня.

Залишити відповідь