Поки триває російська окупація Криму, жодних послаблень блокади бути не може, – Джемілєв

0
1016

Поки триває російська окупація Криму, жодних послаблень блокади бути не може.

Таку думку в ефірі Прямого висловив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він підкреслив, що цього вимагають у тому числі свідомі громадяни України, які мешкають у Криму.

“Поки триває окупація, будь-яких послаблень в питанні торгівлі і блокади ніяких не повинно бути … По-перше, відповідно до Женевської конвенції 49 року про статус окупованих територій, про соціальне і правове становище – це турбота країни-окупанта, але ніяк не тієї країни , чию територію вони окупували. Тому вони повинні забезпечити і водою, і електрикою, і продовольством. Це Російська Федерація повинна забезпечити. Наше завдання – зробити окупанта максимальні труднощі, щоб зміст цього захопленого півострова обійшлося їм дорожче”, – пояснив він.

Джемілєв нагадав, що вода, що налдходить до Криму з України, здебільшого використовується на технічні потреби.

“Тому говорити про те, що жителі залишилися без води і не можуть пити – це неправильно. Ось ця вода, яка йде з Дніпра, вона йде на обробку сільського господарства, а зараз у великій мірі йде на потреби військових баз, яких велика кількість розплодилося на території Кримського півострова. І під виглядом того, що ми, мовляв, хочемо, щоб громадяни користувалися водою, полегшувати життя цим військовим на території Криму, – це просто абсурдно”, – підкреслив Джемієв.

“Дійсні громадяни України, що зберігають вірність своїй країні, вони як раз таки самі кажуть: ні в якому разі ніяких послаблень не повинно бути. Тому що майбутнього у жителів Криму, громадян України, які проживають в окупованому Криму, в умовах окупації і в складі Російської Федерації немає ніяких перспектив. Тому потрібно робити все для того, щоб якомога швидше звільнити територію від окупантів”, – наголосив він.

Залишити відповідь