Обласна рада просить виплатити зарплату шахтарям та погасити заборгованість перед ДП “Львіввугілля”

0
355

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації, яка склалась у зв’язку з невиплатою заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

В документі акцентується увага на тому, що вугільна галузь Львівщини має велике значення для соціально-економічного розвитку регіону, тому забезпечення її стабільної роботи є пріоритетним напрямом діяльності органів виконавчої та законодавчої влади області.

“Найбільшим підприємством вугледобувної галузі області є ДП «Львіввугілля», до складу якого входить 7 шахт – «Великомостівська», «Межирічанська», «Відродження», «Лісова», «Зарічна», «Степова», «Червоноградська» та 13 обслуговуючих підприємств – усього 20 відокремлених підрозділів.

Станом на 01.04.2021 працівники ДП «Львіввугілля» отримали лише 27% заробітної плати за січень та 32 % за лютий поточного року.

Загальна заборгованість з виплати заробітної плати перед шахтарями Львівщини складає 191 млн гривень.

Окрім того, ДП «Львіввугілля» не отримало 275 млн грн за добуте відвантажене вугілля від ДП «Держвуглепостач», ДП «Укрвугілля», ТзОВ «Енергетична компанія «Укренерговугілля», ТзОВ «Укрвуглезбагачення» та ПАТ «Львівська вугільна компанія».

У зв’язку з цим погіршується економічне становище в шахтарському регіоні та зростає соціальна напруга, неодноразово виникають численні протести, голодування, страйки працівників вугільної галузі.

З метою зняття соціальної напруги в регіоні та забезпечення ефективної роботи ДП «Львіввугілля», беручи до уваги звернення Червоноградської міської ради, ми, депутати Львівської обласної ради, просимо вжити негайних заходів щодо виплати працівникам ДП «Львіввугілля» заробітної плати та погашення заборгованості перед підприємством за реалізоване вугілля”, -вказано в тексті звернення.


Leave a Reply