Обіцяти – не женитися: Андрій Гнатуш про меморандум щодо тарифів (ВІДЕО)

0
549
Андрій Гнатуш. Фото Правда Тут Львів

Висока вартість газу робить українську продукцію неконкурентною і в Україні через цю високу ціну уже почали закриватись виробництва, адже їм просто не вигідно виробляти власну продукцію.

Про це у ефірі одного із телеканалів заявив експерт з питань енергетики Андрій Гнатуш, пише Кулемет.

“Українцям необхідно готувати електричні мережі, адже українські будуть обігріватись електроенергією”, – пояснює експерт.

Андрій Гнатуш наголосив, що Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачань тепла і гарячої води в прийдешньому опалювальному сезоні не вартує паперу, на якому він підписаний.

“Не вірю. Обіцяти – не женитись. Такий меморандум вже був минулого року і до чого він привів – ми усі мали честь бачити. Як виконавчий директор Асоціації теплокомуненерго України можу сказати, що від цього постраждали енергетичні потужності держави як такі. Нам заборонили піднімати тарифи, ми розуміли це, адже у країні була пандемія, проте нам так нічого і не компенсували, а все йшло на запасі залишкової потужності. Як наслідок, ніхто не зміг провести якісну підготовку до нового опалювального сезону, адже банально не було коштів, щоб це зробити”, – пояснив експерт.

Експерт також висловив думку, що половина учасників, які підписали цей меморандум, підуть у горду відставку.

“Прем’єра, мабуть, вже не буде, Вітренка, мабуть, теж уже не буде. Але ми рухаємось у напрямку кризи, адже потрібно розуміти, що до Нового року нам вистачить і газу, і вугілля, а от що буде з січня-лютого-березня — величезне запитання. Кожен товар має свою вартість, якщо піднімаються його складові – то зростає і його кінцева вартість”, – підсумував Андрій Гнатуш.

Нагадаємо, Центральна та місцева влада підписали Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачань тепла і гарячої води в прийдешньому опалювальному сезоні.

“Між Кабінетом Міністрів в особі прем’єр-міністра України, міністра розвитку громад та територій та міністра енергетики, НАК “Нафтогаз України”, Офісом президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, “Асоціацією міст України” та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр)”, – ідеться в повідомленні прес-служби Мінрегіону в четвер.

Документ підписали на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президенті України Володимир Зеленський.

Меморандум передбачає, що для підтримки регіонів у питанні стабільного проходження опалювального сезону уряд передбачить: спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб); субвенції з державного бюджету громадам, які виходять за межі індексу податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року).

Leave a Reply