На Закарпатті представник ОТЦК побив жінку

1
89

На Закарпатті жінка заявила про побиття представником Закарпатського ОТЦК. Про ситуації Тетяна Новак розповіла на сторінці у Facebook.

«Мене побив п’яний старший офіцер Закарпатського ОВК Варі Костянтин Володимирович. Майор, оперативний черговий Закарпатського ОТЦК. Варі наніс мені два удари кулаком в голову: в щелепу і ліву скроню. Мені огидно про це писати, мені соромно, що така людина досі тримається в лавах ЗСУ. Мені страшно, що цей ганебний вчинок залишиться непокараним. Я прошу максимального розголосу і юридичної підтримки!», – написала жінка.

За її словами подія сталась в Ужгороді 25 червня 2023 року на зупинці «вул. Котляревського» приблизно о 15.20.

«Я і мій чоловік Голюк Євгеній, офіцер ЗСУ, зайшли у магазин ABC (Оноківська 18) біля зупинки. Хотіли взяти кави і солодкої води. На касі до нас причепився п’яний мужик в цивільному одязі. Його перші слова були до мого чоловіка: «Ти воював чи з….ся (втік)?». Женя спокійно відповів, що воював. Відповідь мужика не задовольнила і він продовжив на підвищених тонах допитуватись: «а де? а як? а нащо поїхав на нуль? а чо зараз не там?». Мій чоловік спокійно зазначив, що служить в 15-му гірсько-штурмовому батальйоні, після оборони Соледару визнаний обмежено придатним. Це чомусь розлютило співрозмовника ще більше і він видав нецензурний малозрозумілий монолог, загальний зміст якого зводився до  «ви не місцеві і це одразу видно, нащо ви приїхали, а ви знаєте хто я, а я майор, це мій район, мене всі знають».», – додала Тетяна Новак

Продавчиня, яка його знала, була страшенно налякана і тільки повторювала: «Костя, заспокойся, все нормально».

«Тим часом Костя впав в повний неадекват, підійшов впритул, махав руками, декілька разів штовхнув мене і чоловіка в голову (поки що відкритою долонею). Ані мені, ані чоловіку не цікаві бійки, тож ми вирішили просто вийти на вулицю і викликати поліцію. Попросили продавчиню теж набрати «102» і викликати охорону.  Ми вийшли з магазина, відійшли на зупинку і збирались дзвонити на «102». Коли мій чоловік вже тримав телефон біля вуха, Костя (він же майор Костянтин Варі) теж з’явився на зупинці, кинувся на мого чоловіка з кулаками, але чомусь передумав, різко змінив траєкторію, підбіг до мене (я стояла на пару метрів позаду від чоловіка) і вдарив мене в щелепу. Так, жінку. Так, кулаком. Я впала, тоді він схилився наді мною і наніс ще один удар кулаком в ліву скроню. Все було швидко і неочікувано, мій чоловік не встиг втрутитися, а Варі втік», – додала жінка.

Жінка викликала поліцію. Очевидці розповіли, що «антигерой» цієї історії не вперше нападає на людей, зокрема жінок, але місцеві жителі його бояться і заяви не подають.

«Згодом приїхала поліція, швидка та ВСП. Варі Костянтина знайшли в його власній квартирі, затримали, «задули» на алкоголь, результат: 2.04 проміле. Швидка констатувала у мене забій щелепи. На місці я написала заяву, я і мій чоловік дали пояснення. Відкрито кримінальне провадження за статтею 125 ч.1 (умисне легке тілесне ушкодження). Ввечері того ж дня в травмпункті Ужгородської міської лікарні в мене зафіксували «забій м’яких тканин голови, забій нижньої щелепи». Наступного ранку, в понеділок, ми з чоловіком поїхали до Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області. Поки їхали в таксі, мені подзвонили з Закарпатського ОВК і попросили зустрітись, щоб «обсудити інцидент і врегулювати все мирно». Я відмовилась», – додає Тетяна Новак.

У відділі поліції жінка стикнулася з купою перешкод – щоразу не так були оформлені папери, печатки не ті, слідчий пішов у відпустку. Жінка скаржиться, що справу намагаються «спустити на гальма», а винуватець побиття уникне покарання.

«Впродовж тижня дізнавач не відповів конкретно на жодні мої питання стосовно справи. Я не знаю, чи вилучили з магазина камери, чи були опитані свідки (як мінімум продавчиня), чи був долучений протокол затримання з доказами, що Варі був в стані алкогольного сп’яніння. Я не маю зв’язків, не маю грошей на адвоката. Єдині варіанти для мене – це публічність, ваша підтримка і безкоштовна допомога юристів. Йдеться не лише про мене, йдеться про наше суспільство, яке не має толерувати свавілля і тремтіти перед погонами», – звертається жінка.

Тетяна Новак просить максимального розголосу ситуації.

1 коментар

Leave a Reply