На ринку транспортних перевезень Львова залишились лише два гравці, – ЗМІ

0
1553

Сьогодні на ринку транспортних перевезень у Львові відбувається монополізація підприємств. Та чи буде в такому випадку стимул для їхнього розвитку без конкуренції на ринку – невідомо. Про це пише Вежа.

26 жовтня 2018 року в Львівській міській раді провели конкурс з визначення перевізників на міських автобусних маршрутах, на який подались дві фірми з інших міст та 5 львівських: “Міра і К”, АТП-14630, “Фіакр-Львів”, “Успіх БМ” та АТП-1.

Сьогодні ж у Львові ринок транспортних перевезень дедалі більше монополізується. Якщо не брати до уваги, Львівське комунальне “АТП №1”, то інші компанії, приватні, зосереджуються в руках одного власника.

Зокрема, аналізуючи інформацію про компанії на порталі YouControl прослідковується чіткий зв’язок між двома фірмами: “Міра і К” та “АТП-14630”, які зараз належать приватним підприємцям, ймовірно братам – Тарасу Хомі та Володимиру Хомі. Як нам відомо з власних джерел, автобуси перевізника “Фіакр-Львів” на початку вересня зі своєї бази, що знаходилася на вулиці Федьковича, переїхали на вулицю Городоцьку. Саме за тією адресою, де знаходяться “Міра і К” та АТП-14630, тепер “ночують” автобуси цієї компанії.


Автобуси згаданих компаній виїжджають із спільної території
Варто зазначити, Микола Шкурган до серпня був керівником “Міри і К”, він ж є одним із засновників цієї фірми. У ТзОВ “Фіакр-Львів” в серпні відбулись зміни, адже із власників вийшла Лілія Кащук, а замість Степана Коцана 9 серпня став керівником та підписантом уже згаданий Микола Шкурган.

І от з вересня підприємство переїжджає на Городоцьку.

Щоправда в реєстрі цей переїзд не зазначено.

Варто згадати також, що Микола Шкурган раніше працював на посаді начальника управління транспорту у Львівській міській раді.Водночас, за результатами конкурсу з визначення перевізників на міських маршрутах, ПАТ “ЛАТП-14630”, ТОВ “Міра і К” буде обслуговувати по 7 маршрутів, ТОВ “Фіакр-Львів”  на один маршрут більше попередніх. Тоді ж як АТП- 1 матиме в обслуговувані 17 маршрутів, а от в компанії “Успіх БМ”, яка на сьогодні є відділена від інших фірм, лише 3 маршрути.

Відтак, фактично сьогодні ринок транспортних перевезень монополізується і зосереджується у руках одного власника.

Іван Веліка, Голова Асоціації перевізників Львівщини натомість переконує в протилежному, хоча й підтверджує переїзд трьох підприємств на одну територію.

“Переїзд на одну територію не означає об’єднання. Станом на сьогодні існує три юридичні особи: ТзОВ “Міра і К”, ПАТ “АТП-14630” та ТОВ “Фіакр-Львів”. Тобто злиття компаній немає, вони працюють, мають окремих керівників, власну інфраструктуру, лише знаходяться на одній території”, – запевняє Іван Велійка.

Leave a Reply