На Львівщині зможе проголосувати близько 1,9 млн виборців

0
251

За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, на Львівщині найбільша кількість виборців, які мають право голосу на виборах 25 жовтня (станом на 1 серпня), проживає у Львівському (881 425) і Стрийському (244 091) районах, пише Кулемет.

Найменша кількість у Золочівському (123 832) і Яворівському (136 705) районах. Загальна ж кількість виборців на Львівщині – 1 898 331.

Зоряна Павлів зауважила, що чергові та перші вибори депутатів місцевих рад організовуватимуться і проводитимуться за новими виборчими системами:

– вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів;

– вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) – за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно АРК, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.

За словами посадовиці, серед 73-х міських, селищних і сільських рад на Львівщині, які обиратимуть 25 жовтня, в 50-х кількість виборців більша 10 тисяч, у 23-х – менша. Зоряна Павлів додала, що усі вибори міських голів відбуватимуться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному міському виборчому окрузі.


Leave a Reply