На Львівщині збудують дитячий будинок сімейного типу у межах проєкту Першої леді «Адреса дитинства» (ВІДЕО)

Житло будується у Київській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Харківській, Житомирській, Волинській та Черкаській областях

0
628

Проєкт реалізується винятково коштом міжнародних донорів.

Фундація першої леді України Olena Zelenska Foundation у межах проєкту «Адреса дитинства» споруджує перші будинки для великих прийомних родин із прифронтових регіонів. Презентація проєкту відбулася 12 вересня за участю дружини Президента України та директорки Фундації Ніни Горбачової.

Про це пише Кулемет з посиланням на ЛОВА.

Від Львівської ОВА участь у презентації взяв начальник Служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис.

Однією із перших новий дім отримає велика прийомна родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка у рідній Михайлівці вщент зруйнована. Батьки виховують одинадцять дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зараз родина живе у орендованому житлі на Київщині. Ділянка під будівництво нового дому розташована в с. Ревне неподалік Борисполя.

Нові домівки також отримають ще 13 великих прийомних родини із Запорізької, Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей, які перемістилися в більш безпечні регіони та громади України. Кожна із родин виховує в теплі та родинній атмосфері від 5 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Житло будується у Київській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Харківській, Житомирській, Волинській та Черкаській областях.

«Коли рік тому з’явилася моя фундація, щоб допомагати українцям долати гуманітарні, освітні, медичні виклики, які постали через війну, одні з перших, кому ми почали допомагати, – це великі прийомні родини. Кожній четвертій ми надали необхідні речі – від меблів та одягу до ноутбуків. Понад тисячу дітей із батьками цього року ми вперше відправили на відпочинок до Карпат. Усе це було дуже важливо для них. Але ви здогадуєтеся, який їхній запит був основним: дім. Ми не можемо наразі повернути їм їхній дім. Але можемо дати дитинству, яке опинилося у вигнанні, нову адресу, яка стане улюбленим домом. Так народився проект фундації «Адреса дитинства», – розповіла перша леді.

«Адреса дитинства» – проєкт будівництва житла для великих прийомних родин. Нові оселі для так званих ДБСТ будуть інклюзивними, енергоефективними. Їх умеблюють та обладнають побутовою технікою. Загальна площа кожного будинку – 285,5 кв. м. У дворі буде облаштовано підземне модульне бетонне укриття (ЗСЦЗ) із металевими вибухостійкими дверима.

Проєкт «Адреса дитинства» реалізується виключно коштом міжнародних донорів. На будівництво перших 14 домівок фундації вдалося залучити 5,5 млн доларів США. Проєкт підтримали уряди Об’єднаних Арабських Еміратів та Естонії (Естонський центр міжнародного розвитку, ESTDEV), а також австралійський фонд Minderoо Foundation. Партнерами будівництва також виступили CLT-Rezult, компанія ROCKWOOL Ukraine та благодійна організація Global Empowerment Mission (GEM).

Залишити відповідь